E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Giacomo Vrioni

Etiketim: Giacomo Vrioni

Debutoi me gol ndaj Italisë, Vrioni: Ja dedikoj prindërve që janë...

Giacomo Vrioni, 19-vjeçari i talentuar shqiptar bëri një debutim ëndrrash me përfaqësuesen Shpresa. Sulmuesi i cili është në pronësi të Sampdorias por aktualisht luan...

Shënoi ndaj Italisë, talenti i Shpresave: Emocion i papërshkrueshëm!

Kombëtarja Shpresa u mund dje në mbrëmje 3-1 në miqësoren e zhvilluar ndaj Italisë, por lajmi më i mirë për kuqezinjtë ishte padyshim goli...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...