E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet George W.Bush

Etiketim: George W.Bush

George W. Bush për 11 shtatorin: Nëse minjtë i ngrenë këmbët...

“Ato që nuk thashë në libër”, ribotim i pjesshëm i intervistës së ish-presidentit të SHBA George W. Bush, që shoqëroi daljen e librit të...

FOTO/ Bëhen bashkë presidentët amerikanë, por mungon Trump

Tre ish-presidentë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë bërë bashkë të enjten, për të marrë pjesë në një ngjarje sportive. Barack Obama, George W....

Ambasada e SHBA kujton vizitën e Presidentit Bush në Tiranë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka kujtuar vizitën e George W Bush në...

Pesë kandidatët për President që fituan votën popullore por humbën zgjedhjet

Zgjedhjet e 2016 panë një kandidat që fitoi më shumë vota se rivali i tyre por që humbi në Kolegjin Zgjedhor por historia ka...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...