Ballina Etiketimet George Bush

Etiketim: George Bush

Vdekja e ish-presidentit të SHBA, reagon Meta: Mik i shtrenjtë i...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka shprehur sot pikëllimin e thellë për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të SHBA, George H.W. Bush. Me një shënim...

Shtrohet në spital ish-Presidenti amerikan George Bush

Ish-Presidenti George H.W. Bush është shtruar përsëri në spital për shkak të presionit të ulet të gjakut. Zëdhënësi i Bush lajmëroi se 93-vjeçari do...

Ndahet nga jeta bashkëshortja e George Bush

Barbara Bush, ish-zonja e parë e 41-të e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si bashkëshorte e George W. Bush, u nda nga jeta në...

CIA publikon hartat sekrete të botës (FOTO)

Për herë të parë, CIA ka bërë publike disa harta të botës që datojnë prej vitit 1940 e deri më sot. Hartat e botës që...

EDITORIAL

Dalin fotot ku ish-ministri Bushati refuzon të hypi në makinën e Kryeministrit

Sot, zyrtarisht Ditmir Bushati është ish-ministër. Ishte një nga figurat e majta më të kompletuara dhe ku...

FORUM

Më ka dërguar Edi Rama

AGRON GJEKMARKAJ/  Edi Rama sot për sot është prodhuesi më i madh i lumturisë! Por ai në të...

Bubrreci mbi rrotën që (nuk) sillet

Nga Fadil LEPAJA Dy presidentët, ai i Kosovës dhe ai i Serbisë, u patën bërë aq të afërt...