E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Gent Strazimiri

Etiketim: Gent Strazimiri

Opozita nesër në Durrës, Strazimiri: Mazhoranca të votojë vettingun në politikë

Opozita nuk kërkon bashkëpunim të mazhorancës për vettingun në politikë. Anëtari i grupeve të punës të angazhuara me këtë proces, Gent Strazimiri, i ftuar...

Strazimiri, Ramës: Bëjmë vetingun, të shikojmë kush i mbron “rrugeçërit” që...

Deklarata e pak minutave më parë e kryeministrit Edi Rama, i cili duke iu referuar situatës së krimit në vend të nxitur nga ngjarjet...

“Zoti ta shtoftë inatin”, deputeti i PD ironi me Ramën

Edi Rama e ka marrë përgjigjen e parë pas reagimit me ironi të tij, për mbledhjen e opozitës së bashkuar të zhvilluar pasditen e...

Emigrantët/ Strazimiri i përgjigjet Bushatit: Azilkërkuesit nga Shqipëria, më shumë se...

Përmes një postimi në Facebook, deputeti i PD, Gent Strazimiri ka komentuar vendimin e qeverisë për të pranuar 20 emigrantë nga Lindja e Mesme...

“100 milion euro në 6 muaj”, Strazimiri: Po vjedhin si për...

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar ndaj raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit sipas të cilit në 6 muajt muajt e parë të...

Droga, ironia e deputetit: Sërish shkëmb graniti, por kësaj radhe na...

Kthimi i Shqipërisë në nyjë të trafikimit të lëndëve narkotike është komentuar sot nga deputeti demokrat Gent Strazimiri. Në një postim në "facebook", Strazimiri ka...

Strazimiri-Bushatit: Pse shqetësohesh nga fushata antimafia

Pas deklaratës së bërë sot nga Ministri i Brendshëm i Italisë, i cili i shpalli luftë mafies, ka patur reagime të shumta dhe në...

VIDEO/ Reagon PD: Titulli për Mazrrekun është një akt i pashembullt...

"Në një akt të pashembullt dhe kriminal, Edi Rama shpalli sot Qytetar Nderi të Hasit atentatorin e Liderit të Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari",...

Strazimiri: Audio përgjimi është bërë gjatë kohës që Fatmir Xhafaj është...

Deputeti i PD-së, Gent Strazimiri garantoi autenticitetin e audio përgjimit të Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. I ftuar në studion e...

Ironia e Strazimirit: Rrëshqiti sekretarja dhe ndryshoi ligjin për ekstradim

Deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka reaguar lidhur me akuzat e opozitës për Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajn, se ai...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...