E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Genc pollo

Etiketim: genc pollo

Letra e KE për “Teatrin”, reagon PD” Ligji “Fusha shpk” ka...

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo ka reaguar pas publikimit të letrës së Komisionit Europian për çështjen e Teatrit të ri Kombëtar. “BE, pas kërkesës...

Takimi Rama-Hahn, Pollo: Vendim për negociata nuk ka

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo komentoi vizitën e komisionerit Hahn me kryeministrin si dhe procesin e reformave për hapjen e negociatave. Ai u shpreh...

PD kërkon ndihmën e Brukselit, Pollo: BE duhet të ndërhyjë për...

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo tha sot se ligji për Teatrin shkel Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Bashkimin Europian duke penguar garën...

Debatet për qëndrimet e ambasadorëve të huaj, Genc Pollo ironizon Ramën

Kryetari demokrat i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, ka reagur pas debateve të ditëve të fundit mbi qëndrimet e ambasadorëve të huaj në vendin...

Vendimi i KE për negociatat, kreu i Komisionit të Integrimit: Qeveria...

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo ka reaguar pas vendimit të KE për shtyrjen me një vit të hapjes së negociatave për Shqipërinë...

Pollo: S’mund të mbyllet një faqe lajmesh vetëm pse bën satirë...

Deputeti i PD-se Genc Pollo ka shkuar sot në Komisionin e Medias, ku ka folur lidhur me mbylljen e një faqeje online nga AKEP. "Nuk më...

Pollo: Situata në Shqipëri është e rënduar

Deputeti demokrat Genc Pollo i ftuar në Syri.net, tha se në një vend normal, Ministri i Brendshëm do të kishte dhënë dorëheqjen, ndërsa Fatmir...

Rezoluta për integrimin, Pollo: Furçe e bojëra për fytyrën e qeverisë

Kryetari i Komisionit të Integrimit, deputeti i PD-së Genc Pollo, ka reaguar për rezolutën e qeverisë shqiptare, dhe ka rrëzuar akuzat e kryeministrit Edi...

Pollo: Bushatit ia kanë thënë në sy se Shqipëria nuk është...

Deputeti i PD, Genc Pollo tha se Shqipëria nuk është gati për hapjen e negociatave. Sipas tij, kjo i është bërë e qartë edhe...

Genc Pollo: Ja pse votuam pro

Depueti i PD dhe anëtari i Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian ka folur sot për deklaratën e përbashkët të miratura nga opozita...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...