Ballina Etiketimet Genc pollo

Etiketim: genc pollo

Opozitës iu mohua e drejta e përfaqësimit në Bruksel, reagon Pollo:...

Është zhvilluar sot në Bruksel takimin e Këshillit të Stabilizim Asocimit Shqipëri-BE, ku opozita nuk ishte e përfaqësuar në tryezë. Pas këtij takimi ka reaguar...

Pollo: Deputetët europianë kanë kërkuar informacion për Ballën

Deputeti i PD, Genc Pollo, i cili ishte edhe pjesë e delegacionit të Stabilizim Asociimit në Bruksel tha se deputetët e Parlamentit Europian kanë...

Sherr për Taulant Ballën në Parlamentin Europian

Emri i Taulant Ballës është bërë shkaku kryesor i mosmarrëveshjeve mes PS dhe PD edhe në Bruksel. Ditën e sotme në Bruksel u zhvillua...

Bruksel, Pollo: Balla i lidhur me trafikantë droge, të largohet

Ka nisur mbledhja e Komisionit të Përbashkët Ndërparlamentar Shqipëri-BE, në Bruksel, Kryetari i Komisionit të përbashkët parlamentar Genc Pollo kërkon në emër të opozitës...

Pollo-Ballës: Zgjedhja jote në PE, diskrediton vendin

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo i është përgjigjur Taulant Ballës një lidhje me qëndrimin  e Bashës, i cili sipas tij, ka porositur deputetetët...

Letra e KE për “Teatrin”, reagon PD” Ligji “Fusha shpk” ka...

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo ka reaguar pas publikimit të letrës së Komisionit Europian për çështjen e Teatrit të ri Kombëtar. “BE, pas kërkesës...

Takimi Rama-Hahn, Pollo: Vendim për negociata nuk ka

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo komentoi vizitën e komisionerit Hahn me kryeministrin si dhe procesin e reformave për hapjen e negociatave. Ai u shpreh...

PD kërkon ndihmën e Brukselit, Pollo: BE duhet të ndërhyjë për...

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo tha sot se ligji për Teatrin shkel Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Bashkimin Europian duke penguar garën...

Debatet për qëndrimet e ambasadorëve të huaj, Genc Pollo ironizon Ramën

Kryetari demokrat i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, ka reagur pas debateve të ditëve të fundit mbi qëndrimet e ambasadorëve të huaj në vendin...

Vendimi i KE për negociatat, kreu i Komisionit të Integrimit: Qeveria...

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo ka reaguar pas vendimit të KE për shtyrjen me një vit të hapjes së negociatave për Shqipërinë...

EDITORIAL

Dënimi i Shullazit, reagon ambasada e SHBA-së: Kush e ka radhën?

Ambasada amerikane në Tiranë përshëndet vendimin e djeshëm të Gjykatës e cila vendosi dënimin me 14 vjet...

FORUM

Me arkëmortin e kreut të Ballit Kombëtar, socialistët varrosën grimcën e fundit të trashigimisë së majtë

Nga Andi Bushati/ Rikthimi i dytë në pushtet i socialistëve po i zhvesh ata gjithnjë e më shumë...

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...