E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Gazetaria

Etiketim: gazetaria

Kjo gazetari nuk i duhet as dreqit

Nga: Artan Fuga Inagurimi i një rruge dhe mjerimi i një raportimi mediatik! Dje lexuam dhe dëgjuam në median e masave se një ministër dhe...

Mos guxo të vdesësh në këtë vend!

Nga Bledi Lumani Një vajzë e re është vrarë, djali që e donte është pothuajse i vdekur, ndërsa dy familjet e tyre janë të shkatërruara...

Sa shumë e urreva median sot!

 Në garën e madhe për të qenë lajmi i pari apo për të marrë sa më shumë klikime harrojnë që janë qenie humane... Nga Etleva...

Përse Facebook është armiku numër një i gazetave dhe gazetarisë

Nga Roy Greenslade/Facebook është kthyer tashmë në armikun numër një të gazetave. Vështirë se kalon një ditë, ku të mos ketë qoftë një artikull...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...