E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Gazeta

Etiketim: gazeta

22 vite si gazetashitës, ”Noçja”: Ndryshime në qeveri (VIDEO)

Me kapele në kokë dhe gazetat në dorë, Isai, 54-vjeçari nga Dushku i Lushnjes, shet gazeta për pushuesit në zonën e Plepave në Durrës....

Gazeta italiane ironizon keq Gjermaninë pas eliminimit: Shihemi në plazh!

Rivaliteti mes Italisë dhe Gjeramanisë është i njohur në Kupën e Botës, por këtë verë, nuk mund të ndodhte për shkak se Italia nuk...

Pse Edi Rama po merr ish-luftëtarët e ISIS në Tiranë?

Nga Mili Xhani - Qeveria shqiptare ka planifikuar ndërtimin e një qendre rajonale për koordinimin e ish-luftëtarëve të ISIS në Rajonin e Ballkanit. Projekti për...

Kosova çudit gazetën turke: Të parët në Europë që dorëzuan gylenistë

Në titullin “Agjencia Turke e spiunazhit, me ndihmën e Kosovës, kap gjashtë të dyshuar të lidhur me FETO” gazeta turke “Hurriyet” duke u thirrur...

Media shqiptare në 2017

Nga Lutfi Dervishi Më shumë moderatorë se gazetarë! 2. Më shumë gazeta se lexues! 3. Më shumë emisione se shikues! 4. Më agresiv analistët se opozita! 5. Arriti...

Alida Hisku, plagët e pashëruara të një artisteje të madhe

Nga Albina Gjergji Përtej pasionit, personalisht e kam konsideruar edhe fat të madh që në jetë kam ushtruar profesionin që gjithmonë kam dashur të bëj,...

Ligji i ri që po përgatit Rusia për shpërndarjen e gazetave...

 Ministria e Komunikimeve të Rusisë ka përgatitur një projektligj, i cili do të gjobiste shpërndarjen gazetave dhe revistave nga vendet e huaja, pa lejen...

Mashtroi Biblioteka Kombëtare? Zjarri shkrumboi gazetat e viteve ‘30

Zjarri që shkrumboi para dy javësh katin e poshtëm të Bibliotekës Kombëtare, sipas disa dyshime, ka djegur koleksionet e vyera të gazetave të viteve...

Rrëfehet skocezi, që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për...

Intervistoi për gazetën Sunday Mail, Muhamed Veliu Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi...

Jetë të gjatë gazetës

Prej vitesh botuesit i bazojnë strategjitë e tyre mbi idenë se herët a vonë letra do të zëvendësohet nga dixhitali. Ama të dhënat në...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Rama në Repolitix, rekord audience, Report Tv lë pas televizionet kombëtare

Emisioni Repolitix në Report TV drejtuar nga gazetari Denis Minga ku i ftuar ishte kryeministri Edi Rama shënon një...

Po të ishte shqiptar, a do ta linit të ikte Gruevskin?

Nga Aurora Ndrio-Karameti -  Është lajm i mirë që një keqbërës si ish-kryeministri Gruevski nuk gjendet më në...