E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Ben Blushi nis fushatën në bazë për kreun e Partisë Socialiste

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka nisur takimet në bazë për zgjedhjet brenda Partisë Socialiste. Sot Blushi ka qenë në Kukës, në një...

Ben Blushi: Sali, po ti ç’punë ke me garën në Partinë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, i cili ka shpallur kandidimin për kryetar të PS-së replikoi sot me Sali Berishën në Kuvend. Berisha në...

Rama e Blushi, duel pa Kaubojs në mes

Kur doli “Kaubojsi” që tentoi ta bëjë qesharake, hyri Blushi për ta bërë serioze. Eshtë fjala për garën ende të supozuar për postin e...

Blushi, një garë e humbur, por një shërbim i vyer demokracie

 Nuk ka si të mos sjellë trishtim fakti që pas dy dekadash e gjysmë nga ndërrimi i sistemit dhe krijimi i pluralizmit në Shqipëri,...

Presidenti Obama kundër Trump: Retorika anti-myslimane, e gabuar

"Kur politikanët fyejnë myslimanë, kjo nuk na bën më të sigurt". Barack Obama gjatë një fjalimi të mbajtur është shprehur se është "e gabuar", për...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...