E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Shqipëria, amerikaniste në kulm

Nga Frrok Çupi/Sa dola, një taksi e verdhë me portretin e madh të Donald Trump, m’u shfaq aty pranë. Qe mëngjes, mëngjesi i datës...

Avokati i ri i Popullit, Kuvendi shpall garën për kandidim

Kuvendi i Shqipërisë shpall të hapur garën për Avokatin e ri të Popullit të Shqipërisë. Në faqen zyrtare të Kuvendit ftohet të marrë pjesë në...

Kapet shoferi që bënte gara në autostradë (VIDEO)

Ky është operacioni i policisë rrugore ne autostradën Tiranë-Durrës, gjatë ndjekjes së një drejtuesi, i cili bënte veprime të çrregullta në rrugë. Në pamjet e...

Arti i lidershipit të hijshëm

Nga David Brooks/Kohët e fundit kam menduar shumë për eksperiencën. Donald Trumpit i mungon eksperienca politike, dhe marrëzia që shkakton mungesa e eksperiencës së...

Gjiknuri: Po i japim Dibrës njeriun që meriton

Ditën e parë si kandidati zyrtar i mazhorancës për Bashkinë e Dibrës, doktor Muharem Rama e ka nisur me një përshëndetje spontane me qytetarët...

Hillary Clinton, vajza e Yale që nuk e njeh fjalën dorëzim

Është ngritur gjithnjë, pavarësisht gabimeve, poshtërimeve dhe humbjeve Për të kuptuar me të vërtetë Hillary Clinton-in shkoni në Muzeun e Little Rock. Kryeqyteti i Arkansasit ku...

Blushi: Në PS ka referendum, por s’ka garë dhe as fushatë

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi sërish ka bërë kritika për mënyrën e organizimit të partisë ku ai bën pjesë. Kësaj radhe, ai ka kritikuar...

Elbasan,takim me Ramën. Njerëzit e Qazim Sejdinit sulmojnë Blushin

Edi Rama eshte ne nje takim ne Elbasan ne takim me socialistet. Por surpriza mbetet se ne salle ka hyre edhe deputeti Ben Blushi,...

Dy propozime të rëndësishme të Blushit

"Futja e primareve (zgjedhjeve paraprake) në Shqipëri nuk është aq e thjeshtë sa kufizimi i mandateve, por sidoqoftë është një fillim që duhet provuar....

Ben Blushi nis fushatën në bazë për kreun e Partisë Socialiste

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka nisur takimet në bazë për zgjedhjet brenda Partisë Socialiste. Sot Blushi ka qenë në Kukës, në një...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...