E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Avokati i ri i Popullit, Kuvendi shpall garën për kandidim

Kuvendi i Shqipërisë shpall të hapur garën për Avokatin e ri të Popullit të Shqipërisë. Në faqen zyrtare të Kuvendit ftohet të marrë pjesë në...

Kapet shoferi që bënte gara në autostradë (VIDEO)

Ky është operacioni i policisë rrugore ne autostradën Tiranë-Durrës, gjatë ndjekjes së një drejtuesi, i cili bënte veprime të çrregullta në rrugë. Në pamjet e...

Arti i lidershipit të hijshëm

Nga David Brooks/Kohët e fundit kam menduar shumë për eksperiencën. Donald Trumpit i mungon eksperienca politike, dhe marrëzia që shkakton mungesa e eksperiencës së...

Gjiknuri: Po i japim Dibrës njeriun që meriton

Ditën e parë si kandidati zyrtar i mazhorancës për Bashkinë e Dibrës, doktor Muharem Rama e ka nisur me një përshëndetje spontane me qytetarët...

Hillary Clinton, vajza e Yale që nuk e njeh fjalën dorëzim

Është ngritur gjithnjë, pavarësisht gabimeve, poshtërimeve dhe humbjeve Për të kuptuar me të vërtetë Hillary Clinton-in shkoni në Muzeun e Little Rock. Kryeqyteti i Arkansasit ku...

Blushi: Në PS ka referendum, por s’ka garë dhe as fushatë

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi sërish ka bërë kritika për mënyrën e organizimit të partisë ku ai bën pjesë. Kësaj radhe, ai ka kritikuar...

Elbasan,takim me Ramën. Njerëzit e Qazim Sejdinit sulmojnë Blushin

Edi Rama eshte ne nje takim ne Elbasan ne takim me socialistet. Por surpriza mbetet se ne salle ka hyre edhe deputeti Ben Blushi,...

Dy propozime të rëndësishme të Blushit

"Futja e primareve (zgjedhjeve paraprake) në Shqipëri nuk është aq e thjeshtë sa kufizimi i mandateve, por sidoqoftë është një fillim që duhet provuar....

Ben Blushi nis fushatën në bazë për kreun e Partisë Socialiste

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka nisur takimet në bazë për zgjedhjet brenda Partisë Socialiste. Sot Blushi ka qenë në Kukës, në një...

Ben Blushi: Sali, po ti ç’punë ke me garën në Partinë...

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, i cili ka shpallur kandidimin për kryetar të PS-së replikoi sot me Sali Berishën në Kuvend. Berisha në...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...