E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Gara për KLGJ e KLP, 32 garuesit do t’i nënshtrohen Vettingut

32 prokurorë e gjyqtarë në garë për t’u bërë pjesë e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë do duhet të...

Angela Merkel dhe gara për mandatin e katërt

Në politikë, ashtu si në ekonomi, Gjermania ka prirje të mos habisë. Është modeli i stabilitetit. Pra teoria dominuese në këtë fundvit, është se...

Stenografia dhe gazetaria

Në manualet e teksteve që mësojnë parimet e gazetarisë njihet termi i “show-leather reporting” që në shqip do të thotë raportimi nga terreni. Në...

Mbyllet votimit për kreun e FRESSH

Pas përfundimit të procesit të sotëm të zgjedhjeve për kryetarin e ri të FRESSH-it, statistikat tregojnë një pjesëmarrje votuesish prej 65%. Sipas Zyrës së Shtypit...

Jo dhe aq FRESSH!

Për demokracinë e brendshme të partisë nuk shfaqën shqetësim, për të larguarit e fundit nga partia vetëm dy prej tyre i quajtën humbje, të...

Batutat me të rinjtë e FRESSH, Rama: Forumi ka nevojë për...

Me debatin e fundit në Tiranë është mbyllur fushata për kryetarin e ri të 'FRESH VOICE'. Tashmë 8 kandidatët Ana Abdi, Eljo Hysko, Elsamed Mukaj,...

FOTO/Gara të çmendura në rrugët e Tiranës, kapen “pilotët”

Shpesh i ndeshim rrugëve të Tiranës; makina të shtrenjta, të modifikuara në pamje dhe pjesë motorike. “Fluturojnë” në garë me njëra-tjetrën. Ndonëse zgjedhin natën...

Ministri i Jashtëm rus tallet me presidencialet në SHBA: Ka shumë...

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është tallur me fushatën amerikane gjatë një interviste për CNN. I pyetur nga gazetarja e famshme Christiane Amanpour lidhur...

Clinton sërish probleme shëndetësore gjatë fjalimit(VIDEO)

Kandidatja demokrate për Presidente të SHBA-së Hillary Clinton ka shfaqur sërish probleme me shëndetin, teksa gjatë fjalimit në Florida ka shfaqur një kollë që...

Shqipëria, amerikaniste në kulm

Nga Frrok Çupi/Sa dola, një taksi e verdhë me portretin e madh të Donald Trump, m’u shfaq aty pranë. Qe mëngjes, mëngjesi i datës...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...