E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Vijon “sherri” mes deputeteve të PD, Halimi: Gjuhë primitive…, Deda: Mos...

Gara në Partinë Demokratike po shoqërohen me kritika të ashpëra, ardhur edhe nga humbja drastike që kjo forcë politike mori në zgjedhjet e përgjithshme...

Gara në PD, propozimi i Patozit: Kush humb zgjedhjet të largohet

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Astrit Patozi kërkoi ndryshimin e statutit të Partisë Demokratike. Astrit Patozi:Në rast se ne arrijmë, që ta demokratizojmë me...

Astrit Patozi: Autori i batutës nuk pranon të identifikohet

Deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka vijuar edhe sot komentin me autorin e batutës në për garën në PD. Dje, në rrjetin social Facebook, Patozi...

Skenar për t’u tërhequr Selamin nga gara? Përgjigjet kreu i KQZ...

Kryetari i komisionit qendror të votimit në Partinë Demokratike, Jemin Gjana u shpreh sot se listat e anëtarësisë nuk mund të bëhen publike në...

Selami: Basha si Ramiz Alia, nuk pranoj post politik në PD...

Më 22 korrik anëtarët e PD-së do të votojnë për kreun e partisë e ku gara është mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit. Ky...

Kritikët e Bashës mblidhen sërisht: Kemi 5 kërkesa, si dhe të...

Selia blu nuk është e qetë. Janë sërisht kritikët e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, anëtarë të Kryesisë së partisë, të cilët përmes...

Deputeti i PD-së ironizon me karikaturë tensionet në selinë blu

Deputeti i PD-së, Genc Pollo, i është qasur me humor situatës së tensionuar që është krijuar së fundmi në kampin blu, ku disa ish-deputetë...

Zbardhet takimi, këshilla e Berishës për Bashën: Gara të jetë…

Partia Demokratike pas disfatës dhe humbjes drastike në zgjedhjet e 25 qershorit, ka përpara sfidën për rimëkëmbjen e partisë. Kështu më 24 korrik, anëtarësia...

Patozi: Basha sëmundja e PD-së, e ndan partinë me vjehrrin dhe...

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ftuar sonte tek emisioni "Opinion", ka vendosur të flas "pa doreza" mbi situatën në të cilin ndodhet PD-ja...

Bregu: Gabim të bëhen zgjedhjet tani, s’ka garanci për rivalët

Ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, ka theksuar se zgjedhjet brenda partisë në muajin korrik. Sipas saj nuk mund të bëhen...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...