E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Dikur me PS, sot votuan për kreun e ri të PD-së...

Dy deputetët demokratë, ardhur nga radhët e socialistëve, Kastriot Islami dhe Asllan Dogjani kanë hedhur votën e tyre mëngjesin e sotëm rreth orës 10:15...

Mesazh pas votimit, Selami: Zhgënjim për kolegët që bojkotojnë (FOTO)

Ka votuar në selinë qendore, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami. Sikurse ishte njoftuar ai ka hedhur votën pak para se ora të...

Zgjedhjet në PD/Ja kur voton Basha dhe Selami

Që herët në orën 08:00 ka nisur votimi për të zgjedhur kryetarin e ri të Partisë Demokratike, të drejtën e votës e kanë mbi...

Bregu: Jo anti-Bashë por ai është i paaftë për të menduar

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu nuk do të votojë ditën e nesërme në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike për zgjedhjen e kreut...

Zëri i Amerikës: Basha rrezikon të ketë frenat e një partie...

Në Shqipëri drejtuesi i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kërkon një mandat të dytë në krye të forcës kryesore opozitare në votimet që do...

Ish-kreu i degës së Durrësit: Votoj për liderin që na mungon

Ish-kreu i Partisë Demokratike i degës së Durrësit, Osman Stafa, ka deklaruar se do të votojë për Eduard Selamin në garën për kreun e...

Zgjedhjet në PD, voton edhe Lek Plepi

Lek Plepi nga Shkodra i cili është kthyer tashmë në një “fenomen” shqiptar, batutat e të cilit kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve, është anëtar...

PD zgjedh nesër kryetarin, ja adresat e qendrave të votimit

Pas 16 ditësh fushatë në mbarë vendin, demorkatët do të zgjedhin të shtunën kryetarin e ri mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit. Të drejtë...

Zbulohet SMS-ja e kryetarit: Thirrje anëtarëve për të votuar Bashën

Nesër në selinë blu ka zgjedhje, ku votohet për kryetarin e partisë. Mbi këtë, dy kandidatët punojnë edhe sot për të mbedhur vota. Kështu...

Koordinatori i PD-së, Shano: Sfida e madhe e liderit të ri...

Koordinatori i Partisë Demokratike, Dritan Shano një ditë para zgjedhjeve në PD ka analizuar se cili është lideri i duhur për te drejtuar PD-në...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...