E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Pas fitores, Basha “shuan” kritikët: Vlerësoj Selamin, PD e bashkuar

Pas konfirmimit të mandatit të dytë si kryetar i PD-së, në një dalje të parë për mediat, Lulzim Basha ka falenderuar të gjithë demokratët...

Pranon rezultatin, Selami uron Bashën dhe zbulon çfarë do bëjë në...

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami, pas shpalljes të rezultatit të garës, ka dalë në një konferencë për shtyp. Selami u shpreh se e...

Fitorja e Bashës, Topalli: Kali i Trojës në krye të PD,...

Pas rezultatit të zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, ku Lulzim Basha u rikonfirmua kryetar për një manadat të dytë, kritikët e tij nuk kanë qëndruar...

Fitorja e Bashës, mesazhi i Patozit: Fali o Zot, se nuk...

Pas fitores që demokratët i dhanë me 91% të votave për një mandat të dytë Lulzim Basha, ka reaguar kritiku i tij më i ashpër,...

Atmosfera në selinë blu, Basha fiton edhe në degën e Selamit

59 mijë demokratë rikonformuan Lulzim Basha në krye të Partisë Demokratike. Pas numërimit të 73 kutive, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa 5136 për...

Demokratët votojnë Lulzim Bashën si kryetar, fitore e thellë ndaj Selamit

Demokratët kanë zgjedhur që Lulzim Basha të ketë një mandat të dytë si kryetar i Partisë Demokratike. Dje anëtarët në të gjithë vendin votuan...

Dalin shifrat, ja sa anëtarë votuan për kryetarin e PD-së

Komisioni i operacioneve elektorale bën publike të dhënat përfundimtare të pjesëmarrjes në votim të anëtarëve të Partisë Demokratike në të 12 qarqet e vendit....

Gara në PD/Mbërrijnë kutitë e para në selinë blu

Në shumicën e qendrave të votimit për kryetarin e ri të PD-së, votimi është mbyllur, ndërsa ka nisur dhe dorëzimi i kutive. Kështu pak minuta...

Gara në PD, Gjana: “S’ka pasur incidente gjatë votimit”

Kur kanë mbetur dhe 1 orë e 30 minuta nga përfundimi i zgjedhjeve brenda partisë, kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana në...

Gara në PD/ Basha: Demokratët më të bashkuar pas zgjedhjeve

Ashtu si rivali i tij Selami, edhe kreu i vetë ngrirë i PD-së, Lulzim Basha deklaroi pas votimit se pas këtyre zgjedhjeve një gjë...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...