E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Gani Dizdari

Etiketim: Gani Dizdari

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

I fundit te Kushtetuesja në “sitën” e Vettingut, problemet dhe shoqërimi...

Ka nisur në orën 12:00 seanca dëgjimore për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit gjyqtar nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën...

Cilët janë dy gjyqtarët që do të dalin para KPK të...

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten. Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i...

Flet gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari: Nuk më është refuzuar viza...

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari ka mohuar se i është revokuar viza. I pyetur nga Ora News ai ka deklaruar se nuk ka patur...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...