E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Gani Dizdari

Etiketim: Gani Dizdari

E dogji pasuria e vajzës, shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses Gani...

Pas shqyrtimit të ankimit, në datë 12 shkurt trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe...

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

I fundit te Kushtetuesja në “sitën” e Vettingut, problemet dhe shoqërimi...

Ka nisur në orën 12:00 seanca dëgjimore për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit gjyqtar nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën...

Cilët janë dy gjyqtarët që do të dalin para KPK të...

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten. Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i...

Flet gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari: Nuk më është refuzuar viza...

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari ka mohuar se i është revokuar viza. I pyetur nga Ora News ai ka deklaruar se nuk ka patur...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...