E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Frut i bukur

Etiketim: frut i bukur

Si të largoni puçrrat me banane

Mund të tingëllojë e çuditshme, por është tërësisht efektive. Bananet janë një frut i bukur, që mund të bëjë të ndiheni të ngopur mjaftueshëm. Përveç...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...