E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Frrok Cupi

Etiketim: Frrok Cupi

Sot ranë skemat

Nga Frrok Çupi / Cili ishte dirigjenti i ‘Teatrit’ mes dy selive të Kuvendit? Në njërën seli, ku Ahmet Zogu, ministër i brendshëm ishte kurorëzuar...

Tre cilësitë e kryetarit të ri të PD

Nga Frrok Çupi / Mund të tingëllojnë si 10 cilësitë e komunistit në epokën reale të Partisë Komuniste… Por edhe vetë ajo Partia i kishte...

Komploti Rama- Basha ndaj Gjermanisë politike

Nga Frrok Çupi/ Kryeministri e ka sulmuar rëndë zotin Gunther Krischbaum, deputet i Bundestagut Gjerman. Por edhe Opozita e Bashës ka ndjekur të njëjtën linjë. Ngjarja: Gunther...

O sa mirë me qenë… armen…

Nga Frrok Çupi/ Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan, u ul në fronin e kryetarit të qeverisë ditën e martë të javës së kaluar dhe u...

‘Bishti i çadrës’ prapë sot në Shkodër

  Nga Frrok Çupi /Në Shkodër, me ‘bishtin e çadrës’ u tërhoq zvarrë monumenti i Stalinit, u përqesh sekretari i parë i Partisë që ia...

A ka njeri që flet ‘shqip’?

Nga Frrok Çupi / ‘Shqip’ themi në pezhorativ sa herë kërkojmë që tjetri të flasë ‘drejt’, dmth, të thotë të vërtetën…, kësaj i themi ‘fol...

Kur priten vilakët

Nga Frrok Çupi. Kur dëgjova lajmin se deputetit të vetëm të zgjedhur nga populli, Tomë Doshi, ambasada e Amerikës i ndaloi vizën hyrëse për në...

Bie miti i ”listës së zezë”

Frrok ÇUPI Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri...

Sapo nisi thirrja ‘Na shpëto, Amerikë!’

Nga Frrok Çupi Babai i të burgosurit protestues, Florin Onuzi, kërkoi Amerikën që të ‘na shpëtojë’, dhe prandaj u dënua më rëndë i biri. … Këtu...

Pse u zgjodh Kukësi?

Nga Frrok Çupi. Nuk mund të fajësoj askënd që ka menduar se ‘kështu ndodhi… ata që u shtypën më fort, ata u çuan më këmbë!”....

EDITORIAL

Tifozët grek me flamuj të Vorio Epirit, Federata helene hesht

Greqia dje fitoi minimalisht 1-0 ndaj Finlandës në duelin e vlefshëm për Ligën C. Edhe në këtë...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...