E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Integrimi/Presidenti Macron thërret në Elysee Edi Ramën

Kreu i shtetit francez, Emmanuel Macron, i është përgjigjur pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar Edi Rama, përsa i takon zhbllokimit të qëndrimit të...

Francë, muzeu zbulon se më shumë se gjysmat e tablove të...

Të zbulosh se ke një pikturë false është një tragjedi për çdo drejtor të një muzeu apo të një galerie. Le pastaj, se ç'mund të...

Vritet me pushkë 30-vjeçari shqiptar në Francë, fqinjët gjetën kufomën në...

Një 30-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në Mulhouse të Francës. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 17.45, por është raportuar tani...

LIVE/ Zhbllokohet sfida në Francë, Thauvin ndëshkon Salzburgu-n e Berishës (Video)

Në Francë, në stadiumin “Vélodrome”, do të luhet në orën 20:45 një përballje tepër interesante mes Marseille-s dhe Salzburg, e vlefshme për ndeshjen e...

S’ka azil në Francë, ligji i fundit thotë se…

Vala e azilkërkuesve në Francë duket se do të ulet ndjeshëm me ligjin e ri. Një ligj i ashpër që forcon rregullat rreth azilit,...

Azili/Në 3 muaj, rreth 4500 shqiptarë u kthyen (VIDEO)

Ndonëse Shqipëria është cilësuar vend i sigurtë, shqiptarët janë të parët në kërkesën për azil në Francë. Sërisht në Rinas ka mbërritur një avion...

Greva që po ”zbraz xhepat” e shtetit Francez

Në Francë prej më tepër se 4 ditësh, hekurudhat janë në koas. Punjonjësit në Francë janë futur në një grevë, pasi kundërshtojnë planin e...

Protesta dhe dhunë në Paris për taksat. Sindikatat: Na vjen keq,...

Mijëra nëpunës civilë, mësues dhe punonjës hekurudhe kanë dalë në rrugët e Parisit për të protestuar kundër reformave të presidentit Emmanuel Macron. Tubimet në...

Sulm terrorist në Francë, tenton të shtypë me makinë ushtarët

Reth orës 8:30 dhe 9 të mëngjesit të kesja te enjtje në mëngjes, një makinë u përpoq të perplase ushtarët nga Regjimenti i 93-të i Artilerisë...

“Vdiq si hero”, Presidenti nderon oficerin e Xhandarmërisë

Oficeri i policisë franceze, që u vetofrua për shkëmbim me njërin prej pengjeve në ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në një supermarket,...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...