E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Përballja Francë-Gjermania në shifra

Franca dhe Gjermania do të zhvillojë një betejë për "jetë a vdekje" pasi sot do të përcaktohet edhe emri tjetër finalist që do të...

Kombëtarja si model për shoqërinë!

Nga Blendi Fevziu/Na mbajtën mbërthyer deri në fund; na bënë të shpresojmë deri në bilbilin final; na ulën mes më të mëdhenjve të kontinetit...

“Hashim Thaçi, agjent i Francës!”

Hashim Thaçi është agjent i Francës. Kështu thotë ish –shefi i shërbimit francez Pierre Siramy, në një dokumentar special të Canal +. Sipas tij,...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel Plasari - Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe...