E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

U gëzua për sulmin në Nice; Reagon shqiptari: “Më vodhën adresën,...

Tmerri që përjetoi Franca, në sulmin në Nice kudo është shfaqur ndjenja e solidarizimit. Por në këtë vorbull tronditjesh dhe lutjesh për viktimat dhe...

Masakra, flet shqiptarja e videos: Shoferi bërtiste Allahu Ekber

Tronditja në zërin e saj është e thellë. Gati asfiksuese. Aq sa emocionet e mbysin herëpashere telefonatën me Nicën e largët. Aty ku shqiptarja...

Fëmijët, simboli i masakrës së Nisës

Ajo vajzë e vogël, me pampers, e bërë gati me kujdes, e veshur dhe e zhveshur, duke ndërruar rrobat, kushedi se sa herë. Masakra...

A janë njerëz këta? Xhihadistët festojnë për sulmin në Francë

E sigurtë është që fjalët e thëna nga zëdhënësi i ISIS, Ebu Muhamed el-Adnani el-Shami në vitin 2014, tani janë tragjikisht aktuale: “Mbytni jobesimtarët...

Alarm për bombë, mbyllet aeroporti në Nice

Disa orë nga sulmi që u mori jetën 84 personave dhe la të plagosur dhjetra të tjerë, një pjesë e të cilëve në gjendje...

Veç një djall e di pse gjithë kjo urretje

Nga Gjergj Meta/Se pse është arritur në këtë pikë veç një Zot e di ose më mirë të themi veç një djall e di....

Toleranca franceze

Aurenc Bebja, (Francë) Mbrëmë në qytetin Nice të Francës, ashtu si në shumë qytete të tjera franceze, po festohej me rastin festës kombëtare të 14...

Hoxhaj shpreh ngushëllimet për viktimat në Francë

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka shprehur ngushëllime, solidarizimin dhe përkrahjen për qeverinë franceze, popullin e saj dhe familjet  e...

Ilir Meta: Në Francë u sulmuan gjithë qytetarët europianë

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta u ka nisur sot një mesazh ngushëllimi dy Presidentëve të Parlamentit dhe Senatit të Francës z. Claude Bartolone...

Sulmi në Francë tërbon Rusinë; u bën thirrje udhëheqësve botërorë për...

Rusia po i bën thirrje Europës për të luftuar kjo për shkak të sulmit terrorist në Nisë, Francë. Vladimir Putin ka përsëritur thirrjet për...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...