E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Goditet banda shqiptare, në banesë u gjet 2.5 kg ar

Gjashtë shqiptarë, tre burra dhe tre gra janë arrestuar, pasi akuzohen për 98 grabitje banesash në disa qytete. Shqiptarët të moshës 30 deri 40...

Goditet grupi shqiptar i trafikut të lëndëve narkotike Francë, u kapën...

Një grup trafiku lëndësh narkotike raportohet se është goditur nga policia franceze e Annecy dhe 5 shqiptarë janë vënë në pranga. Arrestimet janë kryer të...

Kapet pas tre muajsh njeriu më i kërkuar i Francës

Redoine Faid, njeriu më i kërkuar në Francë, në arrati prej më shumë se 3 muajsh, pas arratisjes spektakolare me helikopter nga burgu i...

Gjermani-Francë: Koha për të çarmatosur qytetarët e Ballkanit

Një nismë e përbashkët e Gjermanisë dhe Francës, në kuadër të Procesit të Berlinit, synon të mbështesë gjashtë vendet e rajonit, që deri në vitin...

Azilant në Francë, shqiptarët ende të parët

Shqipëria është shteti i shtatë në rang botëror për numrin e azilkërkuesve, duke u renditur pas shteteve të luftës. Që nga viti 2013, janë...

FOTO/ Kapet 1 milion euro drogë me flamurin kuqezi në Francë,...

Më pak se katër muaj më parë, hetuesit francezë zbuluan se një apartament në “42 Avenue Berthelot” në distriktin e shtatë në Lyon shërbeu...

Shpëtoi fqinjët gjatë përmbytjeve në Francë, 33-vjeçarit shqiptar i jepet leja...

Shtetasi kosovar Florim Shehu, i cili u kthye në hero pasi shpëtoi nga mbytja në muajin qershor dy familjet fqinje, i është ofruar leja...

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

I pakënaqur me Macron, ministri francez jep dorëheqjen live në radio

Ministri i Ekologjisë në Francë, Nicolas Hulot ka dhënë këtë të martë dorëheqjen live në një intervistë radiofonike. Ai i tha për radio "France Inter"...

Francë, tregtari i ri shqiptar i heroinës gjendet i lidhur në...

Një tregtar i ri shqiptar droge u gjet i lidhur në banesën e tij në rrethin Beaubrun në St-Etienne të Francës. Policia vendase po heton...

EDITORIAL

Lesi, kryeministrit Rama: Do të ikësh si Nano me brekushe në Maqedoni!

Edi Rama ishte në emision live këtë të martë te Report TV. Përballë ishin gazetarët Muhamet Veliu,...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...