E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Presidenti Meta në Francë, me ftesë të veçantë nga Presidenti Macron

Presidenti i Republikës, Ilir Meta me ftesë të Presidentit të Republikës Franceze, Emmanuel Macron, niset sot për një vizitë zyrtare në Francë ku do...

Arrestohet në Rinas italiani i kërkuar në Francë për mashtrim

Një shtetas italian i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Franca është arrestuar në aeroportin e Rinasit. Arrestimi provizor i Alessandro Giorgi, 41 vjeç, banues në...

Mafia shqiptare po dominon në Francë

Mafia shqiptare po rrit prezencën edhe më shumë në Francë. Sipas medies franceze ''Le Figaro'', e cila ka siguruar një dokument, shkruan se grupet...

Tjetër ndarje, Kaledonia e Re kërkon pavarësinë nga Franca

Duket se pavarësitë e vende të vogla, janë shtuar vitin e fundit. Ishujt francezë të Kaledonias së Re në Paqësor pritet të votojnë mbi...

Francë, dy avionë përplasen në tokë në aeroport

Fatmirësisht asnjë i plagosur pas një incidenti të ndodhur mbrëmjen e djeshme në pistën e aeroportit parizien të Roissy Charles de Gaulle, ku një...

“Foshnja pa krahë”, shënohen 18 lindje të tilla në Francë

Franca ndodhet nën alarm për shkak të lindjeve të reja, ku foshnjat lindin pa krahë ose të keqformuar. Shëndeti Publik në Francë botoi këtë të...

Mot i keq në Francë, 2000 makina bllokohen në rrugë

Një kaos i madh është shkaktuar në Francë për shkak të motit të keq, ku rreth 2000 mjete janë bllokuar gjatë natës përgjatë rrugës...

Francë, WWF: Toka ka humbur 60% të kafshëve në 44 vitet...

Gjitarët, zogjtë, peshqit, zvarranikët dhe amfibët gjithmonë e më tepër nën presionin e njeriut. ”Toka po përjeton një humbje prej 60% të popullsisë së vertebrorëve...

Përmbytje në Francë, 6 të vdekur

Së paku 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve në rajonin Aude në jugperëndim të Francës. Sipas autoriteteve lokale franceze, në vetëm pak...

Goditet banda shqiptare në Francë, grabitën 98 banesa, u gjendet 2.5...

Gjashtë shqiptarë, tre burra dhe tre gra janë arrestuar, pasi akuzohen për 98 grabitje banesash në disa qytete. Shqiptarët të moshës 30 deri 40...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

Ç’gallatë!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...

CDU në ethe: Kush do ta pasojë Angela Merkelin

Nga Sabine Kinkartz, Christoph Strack Edhe tre javë kanë mbetur nga kongresi i Partisë Kristiandemokrate në Hamburg, ku Angela...