E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Forca Detare

Etiketim: Forca Detare

Shpëtohen 3 persona që po mbyteshin në det

Forca Detare shqiptare kanë shpëtuar mbrëmjen e sotme 3 persona në rajonin e Shën Janit në Karaburun. Mjeti lundrues Aleksi me 3 persona në bord...

Forca Detare 93 vjet, Xhaçka: Zgjasim edhe një vit qëndrimin tonë...

93 vjet nga krijimi i saj, Forca Detare shqiptare ashtu si gjithë Forca e Armatosur, ka pësuar transformime të thella që i janë  përgjigjur...

Forca Detare 93 vjeç, Xhaçka: Zgjasim dhe 1 vit qëndrimin në...

93 vjet nga krijimi i saj, Forca Detare shqiptare ashtu si gjithë Forca e Armatosur, ka pësuar transformime të thella që i janë përgjigjur...

Defekt në det, Forca Detare shqiptare ndihmon anijen gjermane

Një anije gjermane me vela me 4 persona në bord u ndihmua të rimorkiohej në Portin e Durrësit nga anija “Briza” e Forcës Detare...

LAJM I FUNDIT/ Rrezikonte të mbytej, Forca Detare shpëton peshkarexhën me...

Forca Detare ka shpëtuar sot një peshkarexhe me 4 persona në bord në afërsi të Llamanit që rrezikonte të mbytej për shkak të dallgëve...

Vlorë, shpëtohet peshkarexha në det

Një peshkarexhë në Vlorë u shpëtua nga Forca Detare për shkak se kishte pësuar një defekt në det të hapur. Kapitaneria e Vlorës tha se...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...