E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet FLoida Kerpaci

Etiketim: FLoida Kerpaci

Kërpaçi: Rama luftë rinisë, ne luftë Kryeministrit

Në një takim me komitetin drejtues kombëtar të Lëvizjes Rinore për Integrim, kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, tha se rinia e nisi nga Jala...

Kërpaçi: 600 të rinjtë e kampit të LRI-së, gati për luftë...

Duke falënderuar 600 të rinjtë që ishin pjesë e kampit të LRI-së në Jalë, kryetarja e LRI-së dhe deputetja e LSI-së, Floida Kërpaci, tha...

Në kampin e LRI-së, sensibilizim për dhurimin e gjakut

Kampi i LRI-së, i është përgjigjur me sensibilizimit thirrjes së Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të dhuruar gjak. Pranë kampit të LRI-së në...

Floida Kërpaçi: Sistemi i drejtësisë në kaos totalisht, aksioni i opozitës...

Intervista e Deputetes së LSI-së, Floida Kërpaçi për emisionin “Intervista e Mbrëmjes në Channel One.   Seanca plenare nuk zgjati shumë, votimet e dy projektligjeve...

Kërpaçi: Çmontim i sistemit klientelist, po mban peng vendin duke mos...

Kryetarja e LRI-së, njëkohësisht deputete e LSI-së, Floida Kërpaçi në një intervistë për “Standard” foli rreth ngjarjeve të fundit, siç është ligji për shembjen...

Ligji për Teatrin, Kërpaci: Rilindja për ca grushta para shet çdo...

Me 75 vota pro u miratua në parim ligji për Teatrin Kombëtar, pavarësisht protestave të shumta të opozitës në sallë dhe artistëve e shoqërisë...

Kërpaci: Show e ERTV, rinia po ikën masivisht në Gjermani. Të...

Në pikun e debatit të largimit të rinisë nga vendi, deputetja e LSI-së Floida Kërpaci, thotë se largimi i takon kreut të qeverisë, pasi...

Kërpaçi: Kjo qeveri u ofron të rinjve vetëm alternativen e braktisjes...

Deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi deklaroi sot në Komisionin e Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë se qeveria nuk ka rritur fondet për të rinjtë....

Deputetët e LSI i bashkohen protestës së artistëve për Teatrin

Artistët dhe personalitete të skenës janë mbledhur sërish sot për të kundërshtuar prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Në orën 19:00, në sheshin para Teatrit,...

Floida Kërpaçi: Rinia do reagojë, nuk i duron më përrallat e...

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi deklaroi sot në protestën e të rinjve para FRPD se rinia do të reagojë ndaj keqqeverisjes së Edi Ramës....

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...