E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Flamuri

Etiketim: flamuri

Agimi i Artë djeg flamurin shqiptar në Greqi (FOTO)

Pas thirrjeve anti shqiptare dhe raciste në Bularat të Shqipërisë, ekstremistët grekë kanë djegur flamurin shqiptar në Greqi. Fotot që publikuara në rrjetet sociale tregojnë...

Flamuri i Kosovës ngrihet në katedralen Notre-Dame të Parisit

Flamuri i Kosovës është vendosur mes flamujve të shumë vendeve të tjera të botës në katedralen franceze në kuadër të njëqindvjetorit të Luftës së...

(Video) Grekët djegin flamurin shqiptar, nxënësja shqiptare humb ndjenjat

Protesta e grekëve kundër shqiptarëve, pas ngjarjes së ndodhur në Bularat, duket se janë zhvendosur edhe në shkolla. Sipas asaj që raportojnë mediat greke,...

Digjet flamuri shqiptar në Athinë (video)

Në shenjë protestë për vrasjen e shtetasit Konstandinos Kacifas, dhjetëra grekë në Athinë kanë djegur flamurin Shqiptar, ndërsa të gjithë njëzëri lëshojnë thirrje raciste...

“Simboli i madh i mbijetesës”, Ambasada e SHBA publikon foton e...

Ambasada amerikane ne Tirane e ka kujtuar sot 11 shtatorin me nje foto shume domethenese. Me flamurin amerikan qe u gjet nga një punëtor shpëtimi në...

Almeda Abazi përplaset me fansin për flamurin (FOTO)

Almeda Abazi ka shprehur mbështejen për këngëtaren Era Istrefi, pas performancës në Kupën e Botës. Ajo postoi në Instastory një foto të Erës duke...

Griezmann i habit të gjithë më veprimin e tij në konferencën...

Antoine Griezmann, i habiti të gjithë kur teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit nga vendi i...

Rikthehet në vendin e tij Flamuri Kombëtar

Flamuri kombëtar shqiptar që qëndronte deri pak ditë më parë në rrethrrotullimin në hyrje të, është rikthyer në vendin e tij. Ai u largua me...

Flamuri dhe gjuha shqipe në shkollën greke, zbulohet arsyeja e grevës...

Zbulohet arsyeja e reagimit të komunitetit grek në Hania të Kretës, kundër hapjes së kursit të mësimit të gjuhës shqipe për fëmijët e emigrantëve...

SKANDALI/ Shqipëria merr medalje në Botëror, por federata prezantohet me flamur...

“Mirë që një sportist të talentuar si Godelli nuk arrijnë ta marrin dot në Botëror, për shkak se ambasada amerikane e vlerësoi të tillë...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...