E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Fituesit

Etiketim: fituesit

Dalin emrat, ja fituesit e fazës së parë për Shkollën e...

Kanë dalë emrat për fituesit e fazës së parë për shkollën e Policisë. Që prej disa javësh, policia ka hapur aplikimet për kursin e...

Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për fituesit e Lotarisë Amerikane

Ambasada e SHBA në Tiranë jep të tjera informacione të tjera shtesë për të gjithë ata që duan të prekin ëndrrën amerikane. Ambasada sqaron se...

Fituesit e lotarisë amerikane, hapat që duhet të ndiqni (DETAJET)

Në ose rreth datës 15 Maj, informacioni lidhur me statusin e aplikimeve për llotarisë amerikane (Diversity visa E-DV) në web, është rinovuar me qëllim...

“Infermierë për Shqipërinë”/ Dalin fituesit, përzgjidhen vendet e punës në Tiranë

Fituesit e konkursit “Infermierë për Shqipërinë” në qarkun e Tiranës përzgjodhën vendet e punës sipas klasifikimit përfundimtar në bazë të pikëve të marra në...

Oscars, shpallen fituesit e edicionit të 90. (Lista e plotë)

Edicioni i 90-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Oscar” ka nisur dhe po ashtu vlerësimi i filmave më të mirë të 2017-ës. Ky ishte...

VIDEO/ Shpallen fituesit e çmimeve OSCAR, ja kush është filmi, aktori...

Pas një spektakli dhe parakalimi mbi Tapetin e Kuq, mbrëmja gala e ndarjes së Çmimeve Oscars ka shpallur edhe fituesit e saj për çdo...

Fituesit e “Njeriut të Vitit 2017”: Ramush Haradinaj, Shefqet Kastrati, Ylli...

Redaksia "Koha Jone" prej datës 1 dhjetor deri me 29 dhjetor 2017 kishte online www.kohajone.com sondazhin për POLITIKANI I VITIT, BIZNESMENI I VITIT, MODERATORI...

Universitetet, fituesit e raundit të dytë në disa degë. Kur pritet...

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës ka publikuar listën e personave të renditur fitues në raundin e dytë, të pranimeve në Universitet. Konkretisht, bëhet...

Përballjet e turit të parë të Kupës së Shqipërisë, fituesit në...

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe përballjet e turit të parë të  Kupës së Shqipërisë për edicionin 2017-2018. Kukësi kampioni i Shqipërisë...

FOTO/ Ndarja e çmimeve Oscar, të gjithë fituesit për çdo kategori

Në “Dolby Theatre” në Hollywood zhvillohet ceremonia e 89-të ndarjes së çmimeve Oscar. Kjo është mbrëmja më të rëndësishme të vitit kur bëhet fjalë...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...