E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Fitorja

Etiketim: fitorja

Si ndihmuan armët kimike që Assad të afrohet me fitoren

Pas shtatë viteve shkatërruese të luftës civile në Siri, të cilat kanë lënë më shumë se 350,000 njerëz të vdekur, Presidenti Bashar al-Assad duket...

Chela fitore me vuajtje ndaj Vidit, Lazio mundet dhe skuqet dy...

Kompletohen ndeshjet e dyta në Europa League të fazës së grupeve, teksa nuk kanë munguar edhe surpriza. Frankfurti ka fituar 3-1 ndaj Lazios, teksa...

City merr fitoren e parë në Champions, mund në “frymën e...

Manchester City mori një fitore me shumë vuajte 2-1 kundër Hoffenheim në “Wirsol Rhein-Neckar Arena”. Hoffenheim e nisi mjaft mirë ndeshjen duke kaluar që...

Mezani: Nuk do të imitoj Likën, fitorja me Teutën na jep...

Vetëm dy ditë në krye të skuadrës, por që ndikuan për t’u ndërruar “fytyrën” Luftëtarit. Gentian Mezani me të drejtë u shfaq i buzëqeshur...

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Jehona e fitores së Orban: Ditë e keqe për BE, e...

Rizgjedhja e Viktor Orban për një tjetër mandat në krye të Hungarisë është pritur me entuzizëm nga ekstremistët e djathtë në vendet e Bashkimit...

Gashi rrezikon të humbasë finalen

Shkëlzen Gashi rrezikon të humbasë sfidën e parë përballë Seatle, në finalet e Konferencës së Perëndimit. Sulmuesi shqiptar u dëmtua në kavilien e djathtë,...

Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria

Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushën e “Elbasan Arenës” për të zhvilluar ndeshjen e radhës të kualifikueseve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë do të...

Joleza në fushatë për Clinton, flet për ish-qeverinë “Berisha”

Ish kryetarja e FRESSH, Joleza Koka, e cila po merr pjesë në fushatën që po bëhet për zgjedhjet që do të mbahen në Amerikës,...

Përlotet aktorja që luftoi kancerin: Dua t’i jap uratat vajzës sime...

Një shembull për tu marrë, një sfidë ndaj jetës dhe guximit për tu rikthyer në teatër, aty ku nisi dhe jetën. E tillë nis...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...