E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Financa

Etiketim: financa

“Do vazhdoni të vidhni”, deputeti i PD “zbulon” koncesionin e ri

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese është diskutuar për ndryshimin e pr/ligjit për Koncesionet dhe PPP. Opozitarët kanë qenë ata që...

Si t’i mbani në kontroll financat gjatë muajve të verës?

Mund të jemi vetëm në muajin maj, por dielli ka qenë prezent gjatë gjithë kohës duke na treguar për një verë të afërt. Kjo...

Ministria e Financave brenda 100 ditëve do të bëjë këto punë

Ministri i Financave dhe Ekonominë, Arben Ahmetaj ka renditur gjatë fjalës në Asamblënë e PS-së, disa nga objektivat kryesorë që do të marrë ministria...

Të vdesësh në Ballkan kushton financiarisht

Rrëfimi fillon kohë më parë, diku nëpër fshatrat e thella të Sarajevës. Fshati bëhet gati ta varrosë një plak, që ndërroi jetë një ditë...

Monedha euro në rrezik, liderët e biznesit i frikësohen idesë se…

Liderët e biznesit në Europë, presin që eurozona të tkurret ose të bjerë në vitet e ardhshme, sipas një raporti të ri. Shumica e...

Mandija kërkesë Ramës: Shkarko zv.ministren e Financave

Zëvendës kryeministrja Ledina Mandija i ka kërkuar kreut të Qeverisë, Edi Rama, që t’i propozojë Këshillit të Ministrave shkarkimin nga detyra të zv.ministres së...

Zgjedhjet, nuk tronditen financat

Vitet zgjedhore janë shoqëruar thuajse gjithmonë me përkeqësimin e financave të shtetit, por këtë herë, të paktën deri tani, buxheti i ka rezistuar presionit...

Moody’s: Destabiliteti politik mund të shtyjë reformat

Agjencia ndërkombëtare e financave konfirmon vlerësimin B1 për Shqipërinë duke veçuar rritjen ekonomike dhe qëndrueshmërinë e saj. Në analizën e bërë për Shqipërinë, agjencia...

Zgjatet deri më 31 dhjetor falja e borxheve

Falja e boxheve tatimore dhe doganore për biznesin dhe individët do të shtyhet deri më 31 dhjetor të këtij viti. “Duke i dhënë kështu sipërmarrjes...

Rënia e euros: Si po ndikohen këstet e kredisë, çmimet e...

Teksa euro ka arritur në nivelet më të ulëta që nga viti 2009, duke u këmbyer me rreth 135 lekë, ka nga ata që...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...