E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Fier

Etiketim: Fier

Naftëtarët në protestë: Ligji s’po zbatohet, të ndërhyjë Rama

Ish-naftëtarët janë mbledhur para Prefekturës së Fierit, aty ku zhvillojnë një protestë, e cila nuk është për herë të parë. Qëllimi i kësaj proteste...

EMRI/ Zetori del nga rruga në Fier, vdes 31-vjeçari

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në Fier. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:15, në fshatin Kallm i Vogël,...

Emigrimi boshatis bankat, drejt mbylljes 16 shkolla në Fier

Rënia e ndjeshme e numrit të nxënësve po çon drejt bashkimit 16 shkolla 9 vjeçare në Bashkitë Fier e Roskovec. Drejtorja e Arsimit në...

Shisnin mish të infektuar, AKU bllokon aktivitete në Fier dhe Berat

Bllokohen 2 subjekte që tregtonin mish të prodhuar në mënyrë të kundraligjshme – pra nga kafshë të paregjistruar e identifikua, të cilat nuk i...

Aksidenti tragjik në Fier, policia arreston shkaktarin ku vdiq gruaja shtatzëne....

Arrestohet drejtuesi i 'Benz'-it në Fier, shkaktri i aksidentit të djeshëm, me pasojë vdekjen e një gruaj shtatzëne në aksin Fier - :evan. Sipas...

Bashkëfshatari u bllokon rrugën, 80 familje në Fier kërkojnë zgjidhje nga...

Rreth 80 familje të lagjes "Muçaj" në fshatin Peshtan-Bregas të Fierit dolën në protestë këtë të mërkurë me pretendimin se një bashkëfshatar u ka...

Aksident/Gruaja shtatzënë humb jetën, 4 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Levan, teksa raportohet se një grua e cila ishte shtatzënë, ka ndërruar jetë. Tre automjete janë...

Makina përplaset me motorin në aksin Tepelene-Fier, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aksin rrugor Tepelene-Fier pranë vendit të quajtur Qesarat. Një makinë me targa italiane është përplasur me...

Anna gishtin e mesit për sistemin apo po kruan hundën? (VIDEO)

''Arrest me burg'', dha sot gjykata e Fierit për 31-vjeçaren Anna Malaj dhe kushëririn e saj Emiljano Grembi, 22-vjeç, të cilët akuzohen se grabitën...

Pas Annës, në pranga edhe kushëriri grabitës

Policia e Fierit ka arrestuar edhe autorin e dytë të vjedhjes së karburanteve në këtë qytet, pas arrestimit të kushërirës së tij, Anna Malaj....

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...