E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Ferit Keta

Etiketim: Ferit Keta

Ferit Keta fiton duelin ndaj boksierit turk

Ferit Keta është fitues i duelit ndaj Fatih Mehmet Karakus. Dominimi i Feritit ishte konstant gjatë gjithë duelit, por deciziv ishte raundi i pestë i...

Ferit Keta: Ngrej flamurin shqiptar, por titujt i njihen Gjermanisë

Ferit Keta është një nga boksierët më të mirë shqiptarë. Së fundmi Keta është shpallur kampion i Gjermanisë në boks, ku edhe ka zhvilluar...

Nga Bulqiza, kampion në Gjermani! Feriti zbulon ëndrrën…

Pak ditë më parë, Ferit Keta fitoi titullin kampion në peshën super të mesme në Gjermani, duke mposhtur me nokaut gjermanin Toni Thes. I...

Veliaj bëhet gati, vesh dorezat e boksit (FOTO)

Kampioni i sapo shpallur i Gjermanisë në boks, Ferit Keta, i cili mban njëkohësisht edhe titullin kampion Europe në Kikboks, u nderua me “Medaljen...

Shqiptari Keta me katër raunde mposht gjermanin

Ferit Ketës i mjaftuan katër raunde për të mposhtur gjermanin Toni Thes dhe të shpallej kampion në peshën “Cruiser”. Boksieri shqiptar sfidoi gjermanin 31-vjeçar në...

Kickbox, Ferit Keta “shënjestron” titullin botëror

Ai është një nga shqiptarët më të suksesshëm të sportit profesionist. Në Gjermani konsiderohet pasardhës i tre herë kampionit botëror të kick boxit, Ismail...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...