E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Femrat janë më të suksesshme në biznes në këto 3 vendet,...

Kushtet më të mira për tu bërë sipërmarrës i kanë Zelanda e Re, Kandaja dhe Suedia. Por, sa i përket vendeve ku gratë janë...

Femrat e këtyre shenjave janë shumë të ftohta!

Njerëz bëni kujdes, femrat që u përkasin shenjave të mëposhtme të horoskopit janë shumë të ftohta në çdo aspekt, mundohuni të tregoheni sa më...

Çfarë nuk duhet të bëjnë femrat në praninë e meshkujve

Ka disa gjëra që femrat nuk duhet t’i bëjnë kurrë kur janë në shoqërinë e partnerit të tyre. Sipas studimeve, sa më shumë kalojnë...

Femrat s’duhet të tregojnë sa lekë kanë

Çdokush është fajtor për gënjeshtrat e bardha, por kur vjen puna tek një lidhje ku duhet të krijojmë besim, a është e pranueshme të...

Zbulohet arsyeja: Pse femrat i duan partnerët më të gjatë se...

Sipas studimeve më shumë se 50% e femrave instinktivisht kanë refuzuar lidhjet me meshkujt më të shkurtër se vetë ato, kjo gjë do t’i...

Njihuni me 10 shtetet me femrat më të bukura në botë...

Brazili–Brazili njihet për numrin më të madh modeleve të palestruara në vendet latine dhe për femrat më të bukura në planet. Si bjondet edhe...

Habit deputeti i PD-së: Punonjëset e administratës të ngrenë këmbët lart

Deputeti demokrat i Lushnjes Myslim Murrizi ka bërë një tjetër deklaratë “bombë” pas denoncimit me foto se çfarë bëjnë policet në komisariatin e Lushnjes. Muzrri shkruan në Facebook se femrat në...

Dashuria – Pse femrat “Alfa” e kanë të vështirë të gjejnë...

Brilante, të arsimuara dhe të suksesshme, por shpesh janë pak të dëshiruara në jetë dhe në punë Janë të pavarura, të vendosura dhe të suksesshme....

Studimi: Femrat më të lumtura janë pornostaret

Një studim amerikan ka evidentuar se si femrat më të lumtura janë ato të cilat kanë një karrierë prej pornostarje. Duket se ato gëzojnë një...

Studimi/ Femrat ndihen të vjetra në moshën 29-vjeçare, ndërsa meshkujt në...

Një thënie e vjetër thotë që jemi të vjetër aq sa ndihemi të vjetër, ndërsa hulumtimet shkencore tregojnë që femrat ndihen kështu në moshën...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...