Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Shqipëria diskriminon meshkujt, jo femrat – Studimi më i ri shkencor

Ndër 134 shtete të botës, Shqipëria renditet në vendin e 18-të, në indeksin bazë të barazisë gjinore. Indeksi është përpiluar nga Universiteti i Essex dhe...

Pse femrat janë të lumtura me meshkuj më pak të bukur?

Studimet më të reja tregojnë se femrat që janë në lidhje me meshkuj më pak atraktivë janë më të lumtura dhe se lidhjet e...

Pse femrat janë të lumtura me meshkuj më pak të bukur?

Studimet më të reja tregojnë se femrat që janë në lidhje me meshkuj më pak atraktivë janë më të lumtura dhe se lidhjet e...

Studimi: Femrat i zë më shpejt gjumi me një qen në...

Qentë janë shoqërues më të mirë krevati për femrat sesa partnerët e tyre apo macet, të paktën në këtë përfundim ka dalë një studim...

Lumturia, meshkujt dhe femrat e përjetojnë ndryshe

Kush flet më shumë? Kush varet më shpesh nga disponimi i të tjerëve? Dhe kush është më i prekur nga rreziku i depresionit?  A...

Femrat me diplomë universiteti tradhtojnë më pak se meshkujt

Meshkujt janë më të prirë ta tradhtojnë gruan nëse kanë diplomë universiteti ose nëse punojnë në ndonjë bar/kafene, ka zbuluar një studim i ri. Puna...

“Bashkëshorti thotë se dukem më e vjetër se motra ime më...

Femrat kanë komplekse të mëdha kur vjen puna tek paraqitja e jashtme. Për këtë arsye, ekziston shprehja: “Kurrë mos e pyesni një femër për...

5 gabimet që meshkujt nuk ua falin dot kurrë femrave

Ka disa gabime të femrave që meshkujt nuk i falin dot, prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshme. Para se ata të vendosin të...

Të bëra tapë, ja gjërat që thonë femrat kur janë të...

Shumica e njerëzve kanë qenë të paktën një herë në jetë të dehur. Ekspertët, kanë veçuar faktin si reagojnë femrat kur janë të dehura. Jo,...

Aksidentohen 3 femra në Vlorë, pranga shoferit 29-vjeçar

Një aksident me 3 të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në një rrugicë të fshatit Novoselë, ku dy makina janë përplasur me njëra...

EDITORIAL

“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha

-"Bomba" e dytë e "Zëri i Amerikës" kundër qeverisë . Publikohen përgjimet që implikojnë deputetë dhe zyrtarë...

FORUM

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...

Sulmi i Kryeministrit të vendit tim kundër “Zërit të Amerikës”, akt i turpshëm dhe i papërgjegjshëm!

Nga Luan Rama - Kryeministri i vendit tim sulmon edhe “Zërin e Amerikës”, zërin e lirisë, atë tribunë...