E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

7 arsye pse duhet t’i mbani fëmijët larg teknologjisë

Sipas American Academy of Pediatrics dhe Canadian Society of Pediatrics, fëmijët e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë kurrfarë kontakti me teknologjinë. Fëmijët e...

Gripi ”zgjat pushimet” mbyllen çerdhet, kopshtet dhe shkollat deri më…

Ministria e Shëndetësisë merr masa për parandalimin e përhapjes së virusit të gripit dhe urdhëron mbylljen e çerdheve, kopshteve dhe shkollave të arsimit parauniversitar...

Fëmijët të cilët përdorin rrjetet sociale, më pak të kënaqur me...

Fëmijët të cilët kalojnë më shumë kohë duke “chatt-uar” në rrjetet sociale janë më pak të kënaqur me jetën e tyre, sipas një raportimi...

Trump nxjerr vajzën në ankand për një arsye të fortë dhe...

Eric Trump ka nisur një fushatë të re për mbledhjen e fondeve, të cilat do të shkojnë për spitalin e fëmijëve St.Jude. Ky ankand konsiston...

A duhet folur me fëmijët për pornografinë? Ja ç’thonë studiuesit

Prindërit janë në dilemë nëse duhet ti flasin për pornografinë fëmijëve, në një kohë kur tekonologjia ka avanacuar dhe këto vido mund të shihen...

Babai ngacmonte me duar fëmijët, Nëna: “Nuk i puthte si një...

32-vjeçar Denis Shmili akuzohet për ngacmim seksual ndaj fëmijëve të tij, përkatësisht 6 dhe 7- vjeçar Një nënë e dhunuar ka rrëfyer një krim që...

Spanja në protestë kundër detyrave të shtëpisë

Mijëra prindër në Spanjë nisën një grevë kundër shkollave shtetërore këtë javë, për shkak të sasisë së madhe të detyrave të shtëpisë që u...

Alarmi, ja pse prindërit duhet t’i ruajnë fëmijët nga interneti

Një baba i katër fëmijëve është burgosur me akuzën se kërkonte në internet minorene me të cilat donte të kryente marrëdhënie seksuale. Glenn Sheaff, nga...

Mos i lini kurrë fëmijët të ulen kështu!

Fëmijëve i pëlqen që shpesh herë të ulen në pozicionin “W”, por një gjë e tillë mund t’i shkaktojë më vonë probleme të rënda...

Fëmijët në “xhungël”, Franca: Londra të mbajë premtimin

Rreziku që i kanoset fëmijë që jetojnë në xhunglën famkeqe Calais, ka detyruar autoritet Franceze që të kërkojnë më shumë mbajtje premtimesh nga ana...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...