Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Motra e Fildesit kërkon kujdestarinë e fëmijëve, babai: Të rriten…

Motra e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi, Amelia, ka kërkuar të marrë kujdestarinë e dy fëmijëve të gjyqtares.  Kërkesa e Amelia Hafizi Asllanajt është...

“Të duam të pastër”, shembulli i fëmijëve në Zadrimë

Ambienti është pasqyrë e komunitetit. Me moton “Zadrime të Dua të Pastër”, nxënësit dhe mësuesit e disa shkollave të zonës të Zadrimës kanë ndërmarrë...

Udhëtimi në Gjermani, nëna lë vetëm fëmijët dhe u jep një...

Katër fëmijë në Iowa u gjendën në një skenar të vërtetë të “Vetmit në shtëpi” javën e kaluar, kur nëna e tyre u nis...

Rrugë të reja pa sinjalistikë, policia: Shqetësim, fëmijët në timon

Rasti i fundit i aksidentit në Kamëz, ku humbi jetën 16-vjeçari Klevis Cuku, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Rrugore ngre alarmin mbi mungesën e...

Kujdestaria e fëmijëve i kalon tezes, ja ç’do ndodh me familjen...

2 fëmijët e gjyqëtares Fildes Hafizi, tronditën opoinion publik me rrëfimin pas vrasjes së nënës së tyre. Por çfarë do të bëhet me ta?...

Ekspertët: Ju shëndoshin ata që ju rrethojnë

E çuditshme por e vërtetë nga disa studime të fundit, që tregojnë se ata që kemi afër na shëndoshin. Susie Burrell, nutricionistja australiane ka...

Vajza e gazetares Canaj: Muza ime, do bëhem nënë për të...

Ndarja nga jeta e gazetares Arlinda Canaj, tronditi familjarët dhe rrethin e kolegëve të saj. Një ikje e parakohshme e gazetares si pasojë e...

“Mami im ka vdekur”, vajza e vogël troket në…

Një vajzë e vogël, e tmerruar nga çfarë kishte dëshmuar, trokiti në derën e fqinjëve dhe i tha: “Mami im ka vdekur”. Trupi i...

Veliaj: Festojmë 1-vjetorin e këndit të lodrave, nëpër lagje kemi 16...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitetesh të ndryshme sportive dhe kulturore, që përkuan edhe me 1-vjetorin...

1 qershori, vipat tregojnë fëmijërinë “pa filtra” (FOTO)

Të gjithë e kujtojnë 1 qershorin, edhe nëse fëmijëria e tyre është shumë vite larg. Në një ditë ku vëmendja është e gjitha tek...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...