E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

13 fëmijët e shpëtuar në Kaliforni “viktima të torturës”

Policia amerikane thotë se 13 fëmijët që u gjetën të kequshqyer dhe të lidhur me zinxhirë në një shtëpi në Kaliforni ishin viktima të...

Rimbursimi i fishave për fëmijët diabetikë, Manastirliu: 1500 përfitues

Nisi sot rimbursimi i fishave të diabetit për fëmijët diabetikë, pas vendimit të Qeverisë për ofrimin falas të fishave për fëmijët 0-18 vjeç. Ministrja...

Franca merr super vendimin: Ndalohen kategorikisht celularët në shkolla

Këtë javë Ministri i Francës për Edukimin, Jean-Michel Blanquer lajmëroi se duke filluar që nga viti i ardhshëm shkollor, të gjithë nxënësit e moshave...

Manastirliu tek fëmijët pa kujdesin prindëror, apelon për birësimin e tyre

Për tu dhënë pakës shpresë dhe ngrohtësi fëmijëve pa kujdes prindëror, në këtë ditë feste ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu festoi...

Kujdes! Lodrat që nuk duhet t’u jepen fëmijëve

Çdo prag festash na gjen të gjithëve duke vrapuar të bëjmë dhurata dhe ata që marrin dhe u gëzojnë më shumë janë fëmijët. Psikologët sugjerojnë...

Meta e kthen vëmendjen tek fëmijët: Të reflektojmë për të sotmen...

Në foto: Presidenti Meta me tre fëmijë që jetojnë në Fshatin SOS Presidenti i vendit, Ilir Meta, e ka kthyer vëmendjen sot posaçërisht nga fëmijët...

Dhunë gruas në sy të fëmijëve, në pranga 33-vjeçari

Kur kuvendi miratoi rezolutën për dhunën ndaj grave, sot policia arrestoi një 33-vjeçar që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe për më...

Televizori, rreziku për fëmijët nën 2 vjeç

Të lësh fëmijët nën moshën dy vjeç para televizorit, nuk është një ide e mirë. Sipas një studimi amerikan të “Seattle Children’s Hospital”, fëmijëve...

Gjyshërit rrezikojnë shëndetin e fëmijëve, shkencëtarët kanë arsye

Gjyshërit janë një rrezik potencial shëndetësor për fëmijët, nipërit dhe mbesat e tyre duke i bërë ata më të prekshëm ndaj sëmundjes së kancerit. Një...

Proçedurat/ Fëmijët e lindur jashtë shtetit, ja si mund të regjistrohen...

Të gjithë emigrantët shqiptarë, të cilët kanë lindur fëmijë gjatë kohës që ndodhen jashtë vendit, mund t’i regjistrojnë ata përmes një procedure pa asnjë...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...