E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Zbardhet dëshmia e 35-vjeçarit, rrëfen se pse hipi në vinç

35-vjeçari i cili ka qëndruar rreth një orë majë vinçit pranë Pallatit të Kulturës, duke kërcënuar se do të hidhej, ka thënë se e...

Motra e Fildesit kërkon kujdestarinë e fëmijëve, babai: Të rriten…

Motra e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi, Amelia, ka kërkuar të marrë kujdestarinë e dy fëmijëve të gjyqtares.  Kërkesa e Amelia Hafizi Asllanajt është...

“Të duam të pastër”, shembulli i fëmijëve në Zadrimë

Ambienti është pasqyrë e komunitetit. Me moton “Zadrime të Dua të Pastër”, nxënësit dhe mësuesit e disa shkollave të zonës të Zadrimës kanë ndërmarrë...

Udhëtimi në Gjermani, nëna lë vetëm fëmijët dhe u jep një...

Katër fëmijë në Iowa u gjendën në një skenar të vërtetë të “Vetmit në shtëpi” javën e kaluar, kur nëna e tyre u nis...

Rrugë të reja pa sinjalistikë, policia: Shqetësim, fëmijët në timon

Rasti i fundit i aksidentit në Kamëz, ku humbi jetën 16-vjeçari Klevis Cuku, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Rrugore ngre alarmin mbi mungesën e...

Kujdestaria e fëmijëve i kalon tezes, ja ç’do ndodh me familjen...

2 fëmijët e gjyqëtares Fildes Hafizi, tronditën opoinion publik me rrëfimin pas vrasjes së nënës së tyre. Por çfarë do të bëhet me ta?...

Ekspertët: Ju shëndoshin ata që ju rrethojnë

E çuditshme por e vërtetë nga disa studime të fundit, që tregojnë se ata që kemi afër na shëndoshin. Susie Burrell, nutricionistja australiane ka...

Vajza e gazetares Canaj: Muza ime, do bëhem nënë për të...

Ndarja nga jeta e gazetares Arlinda Canaj, tronditi familjarët dhe rrethin e kolegëve të saj. Një ikje e parakohshme e gazetares si pasojë e...

“Mami im ka vdekur”, vajza e vogël troket në…

Një vajzë e vogël, e tmerruar nga çfarë kishte dëshmuar, trokiti në derën e fqinjëve dhe i tha: “Mami im ka vdekur”. Trupi i...

Veliaj: Festojmë 1-vjetorin e këndit të lodrave, nëpër lagje kemi 16...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Bashkia e Tiranës organizoi një sërë aktivitetesh të ndryshme sportive dhe kulturore, që përkuan edhe me 1-vjetorin...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...