E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Babai vrau nënën, datëlindje mes dhimbjes dhe thirrjes për ndihmë (VIDEO)

Është ditëlindja e parë e një prej fëmijëve të Adrianës, viktimës më të fundit të dhunës në familje. Ermira, një nga gjashtë fëmijët e...

Këto gjëra mos ia ndaloni kurrë fëmijës tuaj

Limitet e bëjnë fëmijën tuaj të jetë i qetë dhe i sigurtë. Të paktën kështu psikologët shprehen, por disa limite mund të kenë edhe...

Fëmijët, të kërcënuar nga ngacmimet dhe pornografia në internet

Nga viti 2016, 150 fëmijë dhe adoleshentë në Shqipëri kërkuan ndihmë pasi u ka ndodhur një ngjarje e rëndë në internet. Sipas Qendrës për Mbrojtjen...

Zëri i të rinjve nuk dëgjohet! Fëmijët: E shohim të ardhmen...

Grupi i Fëmijëve "Zëri 16+", prezantuan në këtë 1 qershor raportin "Zëri i të Rinjve, Shqipëri 2017". Në sallën e parlamentit, të ulur në...

Rehabilitohet psikiatria infantile, Manastirliu: Spitale miqësore me fëmijët

Spitali i Psikiatrisë për Fëmijë dhe Adoleshentë, është rehabilituar tërësisht, me kushte dhe standarde bashkëkohore për trajtimin e fëmijëve që vuajnë nga problemet e...

Presidenti Meta në Ditën e 1 Qershorit: Gjithçka për fëmijët e...

Me rastin e 1 Qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në institucionin e presidencës, fëmijë të moshave të...

Ruçi: S’ka Kushtetutë që jep rekomandime më të mira se fëmijët

Në kuadër të ditës së fëmijëve, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi, ka pritur në sallën e seancave plenare një grup fëmijësh, të cilët me...

Si të rrisësh fëmijë të sjellshëm pa shumë mundim

Të rrisësh fëmijë të sjellshëm ndonjëherë duket si gjëja më e vështirë në botë. Sidomos në këtë kohë kur të sjellurit mirë bëhet diçka...

Dita e jetimëve, fëmijët zënë vendet e deputetëve në Kuvend

Në prag të ditës kombëtare të jetimëve këta fëmijë kërkuan më tepër vëmendje nga institucionet shtetërore. Problemet e tyre i thanë nga foltorja e...

Shqiptarja dëbohet nga SHBA: Fëmijët e mi janë të traumatizuar (FOTO)

Cile Precetaj, me historinë e saj ''pushtoi'' disa herë ndër vite faqet e para të mediave botërore, pasi prej vitit 2007 ajo ka rrezikuar...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...