E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Fëmijët qëllohen nga prindërit me shtiza, tortura me ujë, të kafshuar,...

Në një rast të tmerrshëm të torturës në familje, një çift në Kaliforni në mënyrë rutinore, kanë rrahur 10 fëmijët e tyre, ku i...

A duhet të agjërojnë fëmijët? Ja disa këshilla për prindërit

Doktorët gjermanë këshillojnë prindërit myslimanë të mos i lejojnë fëmijët të agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Shoqata Profesionale e Pediatërve ka thënë se prindërit duhet...

Erion Kristo kritikon emisionin e Alketës: Fëmijët shfrytëzohen për…(VIDEO)

Emisioni me protagonistë fëmijët i quajtur “Në kurthin e Piter Pan” është rikthyer edhe njëherë në qendër të kritikave. Puntatën e fundit i ftuar ishte...

Fëmijët e Alketa Vejsiut dalin për herë të parë në ekran...

Moderatorja e njiohur, Alketa Vejsiu ka dy fëmijë, por ka preferuar mos t’i bëjë publik duke postuar rrallë foto me ta e ku nuk...

Lezhë, fëmijët me aftësi ndryshe gatuajnë me shefat e kuzhinës dhe...

Fëmijët me aftësi ndryshe të Qendrës së Zhvillimit Ditor në Lezhë kaluan një ditë të veçantë në kuzhinën Alfred Markut, një prej shefave më...

Fëmijët larg rrezikut të miopisë, 90 minuta në ditë jashtë në...

Miliona fëmijë janë në rrezik të dëmtimit afatgjatë të syve, sepse ata nuk kalojnë kohë të mjaftueshme jashtë në dritën natyrore, ka paralajmëruar një...

E rëndë në Fier, i vënë flakën shtëpisë së biznesmenit, shpëtojnë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku persona të panjohur i kanë vendosur flaknë shtëpisë së një biznesmeni. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Valbona ”thyen betimin”, flet për babain e fëmijëve

Valbona Selimllari ka folur për të shoqin, dhe kjo për herë të parë. Fëmijëve të programit “Në Kurthin e Piter Panit” nuk iu shmang...

Realiteti në Shqipëri, 50 mijë fëmijë punojnë për bukën e gojës

Rreth 50 mijë fëmijë të moshës së arsimit të detyrueshëm, janë të detyruar të punojnë për të siguruara jetesën e tyre. Këto janë të dhënat...

Mësuesja rreh me shkop fëmijët: Zhulsa, qafë pa larë…(VIDEO)

Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç....

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...