Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Sa serioz është infeksioni i rrugëve respiratore tek fëmijët?

Infeksioni i rrugëve të sipërme respiratore që në gjuhën e përditshme jemi mësuar ta quajmë “të ftohtit’’ është sëmundja më e shpeshtë që prek...

E pazakontë. Fëmijët bëjnë boks, edukatoret bëjnë tifozllëk

Kjo ngjarje ka ndodhur në Misuri të Sh.B.A dhe ka ndodhur në vitin 2016 por është publikuar tani nga e ëma  e njërit prej...

“Fëmijët kanë nevojë për mikrobe, forcojnë imunitetin”

Fëmijët kanë nevojë për mikrobe. Studimet tregojnë se mikrobet janë të rëndësishme, pasi në të kundërt fëmijët nuk mund të kenë imunitet. Ekspertët theksojnë se...

Merr fund dilema! Fëmijët e trashëgojnë inteligjencën nga nëna apo babai?

E dimë që po prekim një temë të nxehtë, por na duhet të ndajmë ca gjëra njëherë e mirë. Nga cili prind e trashëgon inteligjencën...

Fëmijët dëshmojnë, babai vrasës jo në sallë

Dy fëmijët e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi, kanë dëshmuar në gjykatë ku në bankën e të akuzuarve është i ulur babai i tyre,...

Vrasja e gjyqtares, fëmijët nuk dëshmojnë përballë babait vrasës

Fëmijët e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi nuk u paraqitën për të dëshmuar përballë babait të tyre, Fadil Kasemi. Dy fëmijët duhet të dëshmonin...

Sa bonus do të marrin familjet kur fëmijët janë binjakë dhe...

Dje Kryeministri Edi Rama, njoftoi se do të rritet bonuesi për çfitet që sjellin në jetë fëmijën e parë, duke u shpërblyer me 400...

VIDEO/ “Mos më përplasni se jam gjynah”. Fëmijët që i refuzon...

Emisioni ‘Stop’ është ndalur në familjen Shima, ku varfëria është ekstreme. Kryefamiljari u shpreh: ‘Me net kanë ndenjur pa bukë. Nuk ka prind në botë që...

Virozat tek fëmijët, fluks vizitash në pediatri me temperaturë e lotim...

Ulja e temperaturave dhe frekuentimi i çerdheve e kopshteve favorizon përhapjen e virozëve të stinës tek fëmijët. Në një ditë, mesatarisht 30 fëmijë kërkojnë...

Fëmijët tuaj ecin zbathur? Mos u shqetësoni, ja përftimet për shëndetin

Fëmijët ecin zbathur? Kjo gjë i shqetëson jo pak prindërit, por në fakt kjo ka shumë përfitime për shëndetin dhe zhvillimin e të vegjëlve. Përfitimet...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...