E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Fëmijët tuaj ecin zbathur? Mos u shqetësoni, ja përftimet për shëndetin

Fëmijët ecin zbathur? Kjo gjë i shqetëson jo pak prindërit, por në fakt kjo ka shumë përfitime për shëndetin dhe zhvillimin e të vegjëlve. Përfitimet...

Tifozi dëshiron vdekjen e fëmijëve të Bonuccit, mbrojtësi i përgjigjet: Askush...

Leonaro Bonucci zgjodhi që të rikthej sërish të Juventusi, duke shkaktuar shumë polemika të tifozët të cilët dolën kundër mbrojtësit të njohur italian për...

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

6 mënyra se si prindërit shkatërrojnë suksesin e fëmijës së tyre

Sjellja prindërore ka një ndikim të madh në mënyrën se si fëmijët zhvillohen duke qenë mjaft të rëndësishëm në suksesin e tyre në të...

Thirrja e ekspertëve: Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2...

Mos i lejoni fëmijët të kalojnë mbi 2 orë para ekraneve. Ekspertët rekomandojnë që fëmijëve nuk duhet t’u lejohet të kalojnë më tepër se një...

Rama tregon çfarë ndodh me fëmijët në Shqipëri (VIDEO)

Për herë të parë në këtë sezon veror, fëmijët kanë shijuar pushimet në plazh si të gjithë bashkëmoshatarët e tyre por nën përkujdesje sociale. Kryeministri...

Fëmijët azilantë, në gjykatë shkojnë 11 prindër

Shqiptarët përgjatë 3 viteve të fundit, kanë ''pushtuar'' vendet e BE-së me qëllim azilin. Një nga mënyrat për të përfituar azil, shqiptarët e kanë...

Policia kufitare ashpërson masat: Fëmijët ndalohen të ikin jashtë shtetit pa...

Policia kufitare nuk lejon udhëtimin e fëmijëve jashtë vendit, nëse ata nuk janë të shoqëruar me prindërit ose me të afërm që janë pjesë...

Tragjedia në Athinë/Humbi dy fëmijët dhe burrin, letra e gruas përlot...

Operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ''pushtuan'' Greqinë që pasditen e së hënës, nxjerrin në dritë...

Manastirliu: Përmirësimi i ligjit, hapi i duhur për të forcuar masat...

“Me urdhrin për masat paraprake të mbrojtjes së menjëherëshme, një element i përfshirë për herë të parë në ligjin për masat ndaj dhunës në familje,...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...