E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

7 arsye pse duhet t’i mbani fëmijët larg teknologjisë

Sipas American Academy of Pediatrics dhe Canadian Society of Pediatrics, fëmijët e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë kurrfarë kontakti me teknologjinë. Fëmijët e...

Gripi ”zgjat pushimet” mbyllen çerdhet, kopshtet dhe shkollat deri më…

Ministria e Shëndetësisë merr masa për parandalimin e përhapjes së virusit të gripit dhe urdhëron mbylljen e çerdheve, kopshteve dhe shkollave të arsimit parauniversitar...

Fëmijët të cilët përdorin rrjetet sociale, më pak të kënaqur me...

Fëmijët të cilët kalojnë më shumë kohë duke “chatt-uar” në rrjetet sociale janë më pak të kënaqur me jetën e tyre, sipas një raportimi...

Trump nxjerr vajzën në ankand për një arsye të fortë dhe...

Eric Trump ka nisur një fushatë të re për mbledhjen e fondeve, të cilat do të shkojnë për spitalin e fëmijëve St.Jude. Ky ankand konsiston...

A duhet folur me fëmijët për pornografinë? Ja ç’thonë studiuesit

Prindërit janë në dilemë nëse duhet ti flasin për pornografinë fëmijëve, në një kohë kur tekonologjia ka avanacuar dhe këto vido mund të shihen...

Babai ngacmonte me duar fëmijët, Nëna: “Nuk i puthte si një...

32-vjeçar Denis Shmili akuzohet për ngacmim seksual ndaj fëmijëve të tij, përkatësisht 6 dhe 7- vjeçar Një nënë e dhunuar ka rrëfyer një krim që...

Spanja në protestë kundër detyrave të shtëpisë

Mijëra prindër në Spanjë nisën një grevë kundër shkollave shtetërore këtë javë, për shkak të sasisë së madhe të detyrave të shtëpisë që u...

Alarmi, ja pse prindërit duhet t’i ruajnë fëmijët nga interneti

Një baba i katër fëmijëve është burgosur me akuzën se kërkonte në internet minorene me të cilat donte të kryente marrëdhënie seksuale. Glenn Sheaff, nga...

Mos i lini kurrë fëmijët të ulen kështu!

Fëmijëve i pëlqen që shpesh herë të ulen në pozicionin “W”, por një gjë e tillë mund t’i shkaktojë më vonë probleme të rënda...

Fëmijët në “xhungël”, Franca: Londra të mbajë premtimin

Rreziku që i kanoset fëmijë që jetojnë në xhunglën famkeqe Calais, ka detyruar autoritet Franceze që të kërkojnë më shumë mbajtje premtimesh nga ana...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...