E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Paralajmërim për prindërit: Mos qëlloni fëmijët, ja çfarë dëmtimesh do i...

Grupi i pediatrëve ka nxjerrë një paralajmërim për prindërit duke i këshilluar që të mos godasin fëmijët pasi do i shkaktojnë dëmtime serioze në...

Sa serioz është infeksioni i rrugëve respiratore tek fëmijët?

Infeksioni i rrugëve të sipërme respiratore që në gjuhën e përditshme jemi mësuar ta quajmë “të ftohtit’’ është sëmundja më e shpeshtë që prek...

E pazakontë. Fëmijët bëjnë boks, edukatoret bëjnë tifozllëk

Kjo ngjarje ka ndodhur në Misuri të Sh.B.A dhe ka ndodhur në vitin 2016 por është publikuar tani nga e ëma  e njërit prej...

“Fëmijët kanë nevojë për mikrobe, forcojnë imunitetin”

Fëmijët kanë nevojë për mikrobe. Studimet tregojnë se mikrobet janë të rëndësishme, pasi në të kundërt fëmijët nuk mund të kenë imunitet. Ekspertët theksojnë se...

Merr fund dilema! Fëmijët e trashëgojnë inteligjencën nga nëna apo babai?

E dimë që po prekim një temë të nxehtë, por na duhet të ndajmë ca gjëra njëherë e mirë. Nga cili prind e trashëgon inteligjencën...

Fëmijët dëshmojnë, babai vrasës jo në sallë

Dy fëmijët e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi, kanë dëshmuar në gjykatë ku në bankën e të akuzuarve është i ulur babai i tyre,...

Vrasja e gjyqtares, fëmijët nuk dëshmojnë përballë babait vrasës

Fëmijët e gjyqtares së vrarë Fildes Hafizi nuk u paraqitën për të dëshmuar përballë babait të tyre, Fadil Kasemi. Dy fëmijët duhet të dëshmonin...

Sa bonus do të marrin familjet kur fëmijët janë binjakë dhe...

Dje Kryeministri Edi Rama, njoftoi se do të rritet bonuesi për çfitet që sjellin në jetë fëmijën e parë, duke u shpërblyer me 400...

VIDEO/ “Mos më përplasni se jam gjynah”. Fëmijët që i refuzon...

Emisioni ‘Stop’ është ndalur në familjen Shima, ku varfëria është ekstreme. Kryefamiljari u shpreh: ‘Me net kanë ndenjur pa bukë. Nuk ka prind në botë që...

Virozat tek fëmijët, fluks vizitash në pediatri me temperaturë e lotim...

Ulja e temperaturave dhe frekuentimi i çerdheve e kopshteve favorizon përhapjen e virozëve të stinës tek fëmijët. Në një ditë, mesatarisht 30 fëmijë kërkojnë...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...