E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Femije

Etiketim: femije

Elbasan, fshati ku nuk qan asnjë fëmijë

Fenomenti i braktisjes së vendit është shndërruar në një plagë me përmasa kombëtare. Zonat rurale po zbrazen thuajse të tëra. Në Bujqës të Elbasanit,...

FOTO/ Spanja mban zemrën me dorë: fillon gërmimi për të shpëtuar...

Shpëtuesit në jug të Spanjës, punuan gjatë gjithë natës për të nxjerrë një djalë dy vjeç të bllokuar në një pus të thellë që...

Këshilla për baballarët

Mos u mërzit baba, se kush më shumë e kush më pak, të gjithë fëmijët qajnë, prandaj ju këshilloj që në vend që të...

Doktorët: Jepuni fëmijëve kikirikë që 4 muajsh

Prindërit duhet t’u japin fëmijëve të tyre kikirikë që nga mosha 4 muajshe, sipas një rekomandimi të ri. Aktualisht, pjesa më e madhe e...

Ky shtet europian ndalon shpullat ndaj fëmijëve

Ka kaluar me shumicë votash në parlamentin francez projektligji për “ndëshkimin fizik apo poshtërimin”. Kjo do të thotë se prindërit nuk do të mund t’i...

Fëmijë pas moshës 40 vjeç? Ja çfarë duhet të dini

Mosha e njerëzve që vendosin të martohen është rritur, njëlloj si mosha e femrave që duan të bëjnë fëmijë. Mirëpo gjithnjë e më shumë ato...

S’ka celularë në shkolla, urdhi i ri: Do sekuestrohet

Pas Parlamentit francez, i cili e ndaloi me ligj përdorimin e celularëve në shkolla, nga cikli fillor tek ai i mesëm, edhe Ministria e...

Punoni me martesën tuaj para se të sillni në jetë një...

Nëse jeni një çift që prisni një fëmijë, ndoshta është koha të bëni disa ndryshime në përditshmërinë tuaj. Edhe nëse nuk dalloni asnjë shqetësim...

Kryeministri Rama nxit lindjet: Bëni sa më shumë fëmijë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar maternitetin e ri të ndërtuar në Sarandë. Shefi i qeverisë përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale shfaqet...

Të vjella në shtatëzëni? Fëmijët më të mençur

Të përzierat janë vërtet të bezdisshme gjatë shtatzënisë. Ky problem është më i pranishëm në muajt e parë të shtatzënisë. Një studim që është bërë...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...