E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Femije

Etiketim: femije

Kryeministri Rama nxit lindjet: Bëni sa më shumë fëmijë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar maternitetin e ri të ndërtuar në Sarandë. Shefi i qeverisë përmes një video të shpërndarë në rrjetet sociale shfaqet...

Të vjella në shtatëzëni? Fëmijët më të mençur

Të përzierat janë vërtet të bezdisshme gjatë shtatzënisë. Ky problem është më i pranishëm në muajt e parë të shtatzënisë. Një studim që është bërë...

Protesta për shkollën, Boçi: I kanë tërhequr zvarrë (VIDEO)

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, e ka cilësuar sjelljen e policisë me banorët e fshatit Mengel të Elbasanit si fytyrën e vërtetë të pushtetit...

Tensionohet protesta për shkollën, fëmijët qajnë të gjakosur (Video)

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike protesta e prindërve dhe fëmijëve të shkollës 9-vjecare në Mengel të Elbasanit, të cilët kërkojnë hapjen e...

Drama e 3 fëmijëve, babai u vetëvar dhe nëna…

Varfëria dhe dhimbja në familjen Çuku është ulur këmbëkryq. Igli, Ersa dhe Urimi, jetojnë në Rrajcë të Prrenjasit dhe u ka rënë barra e...

Kërcënonte me vdekje gruan para fëmijëve, e pëson shqiptari

Grindjet e shumta të një çifti shqiptar në komunën e Bergamos kanë sjellë ndërhyrjen e karabinierëve në banesën e tyre gjatë natës së djeshme. Ata...

Ushqimet në çantën e fëmijëve

Në mëngjes, përveç punëve të përditshme, tashmë do duhet të përgatisni dhe ushqimin për fëmijët në shkollë. Për këtë ka disa sugjerime që të...

Shkollë mes kazinove

Me nisjen e vitit të ri shkollor, rinis edhe shqetësimi i prindërve. Një subjekt lojërash fati e ushtron aktivitetin në Durrës vetëm pak metra...

Adoptonin fëmijë, çifti abuzonte me ta, njëri me aftësi të kufizuara

Një çift në Indiana po përballen me akuza për abuzim me fëmijët nga mosha dy vjeçare deri në 16 vjeç. Timothy dhe Diane Combs, 59...

Përplasen dy automjete, dy fëmijë të plagosur dhe një i rritur

Një aksident me pasojë tre të plagosur, midis të cilëve dy fëmijë, ka ndodhur në aksin rrugor Rrogozhinë – Peqin Sipas burimeve të komisariatit të...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...