E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

Debati me Kadarenë/Mustafa Nano: Lubonja të skuqet për kritikat që ka...

Analisti Mustafa Nano ka reaguar në lidhje mbi debatin e kohëve të fundit mes Fatos Lubonjës dhe Ismail Kadaresë. Në emisionin e tij “Zululand”,...

Fatos Lubonja: Ja çfarë duhet të bëjë Basha tani

Pas shuplakës që Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmur Gabriel i bëri opozitës me thirrjet për t’u futur në kuvend, analisti Fatos Lubonja thotë se...

Fatos Lubonja: Profesionistët u shitën te pushteti

"Ka mjaft vende në Tiranë të cilat nuk i vizitoj më, sepse dua t'i ruaj në kujtesë ashtu si ishin në fëmijërinë time, kur...

Fatos Lubonja: Vendimet e rëndësishme këtu merren në dreka

“Mënyra se si merret vendimmarrja politike është klanore, jo politike. Politika ka ngel mënjanë. Edi Rama e ka bërë si në mesjetë”, kështu ka...

Fatos Lubonja tregon si zgjidhet kriza politike dhe zbërthen mesazhin që...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, situatën politike, kur më shumë se 1 muaj...

Çfarë harron Batoni kur del në krah të Ramës?

...ka disa “Harresa” në këtë “parashtrimin Haxhiu”, që e bëjnë parashtresën të pabesueshme dhe mbi të gjitha, bartëse e një qëllim të caktuar elektoral,...

Fatos Lubonja “sherr” me Andi Bushatin, përplas shishen e ujit dhe...

Analistin Fatos Lubonja duket se nuk e kanë mbajtur nervat mbrëmjen e djeshme në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”, të gazetarit Ylli Rakipi, që...

Fatos Lubonja: Katër skenarët pas të cilëve fshihet largimi i Saimir...

Fatos Lubonja ka bërë sot një shkrim mbi largimin e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai shkruan se ka katër faktorë për largimin e Tahirit...

Lubonja: Rrezikojmë të mbetemi pa President, Parlament e Qeveri. Duhet urgjent...

Nga Fatos Lubonja “Qeveria teknike është kusht i patjetërsueshëm për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe për t’i hapur rrugë zbatimit të...

Protesta e PD/Lubonja: Kjo turmë e madhe të detyron të marrësh...

Publicisti Fatos Lubonja komenton protestën e sotme të opozitës duke theksuar se do të japë sinjalet e veta, megjithse gjykon se është larg të...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...