E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

Lubonja tregon fillimin e korrupsionit të Ramës me “kioskën e Xhatit”...

Sot kanë marrë emrin pompoz PPP, Partneritet Publik Privat, por shpikjet e Ramës për të bërë para kanë qenë që në fillesat e tij,...

Burgosja e ish-zyrtarëve/ Lubonja: Një fasadë për ndërkombëtarët, presion ndaj opozitës,...

Për analistin Fatos Lubonja, arrestimet e disa ish zyrtareve te ARRSH ditet e fundit, po behet me qellim qe t’i hidhet sy nderkombetareve dhe...

Mustafa Nano: Nëse Prokuroria arreston vetëm zyrtarë të LSI, kjo është...

Pas analistit Fatos Lubonja, edhe publicisti Mustafa Nano i sheh me dyshime arrestimet e fundit të prokurorisë, konkretisht ndalimin e ish-drejtorit të Rrugëve, Dashamir...

Fatos Lubonja: Prokuroria është e kalbur, po arreston vetëm opozitarë

Arrestimi i kreut të LSI-së në Elbasan nga Prokuroria nuk është kritikuar vetëm nga opozita, por edhe nga shoqëria civile. Analisti Fatos Lubonja tha...

Lubonja: Rama është gati të shesë detin dhe Çamërinë

Analisti Fatos Lubonja thotë se kryeministri Rama po përpiqet të sigurojë një “sukses politik”, me hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE. Në funksion...

Fatos Lubonja: Pse nuk e nxjerrin me shkelma nga zyra Edi...

Analisti Fatos Lubonja e ka cilësuar pozitive protestën e opozitës sot në Tiranë. Ai u shpreh se protesta tregoi se qytetarët janë të pakënaqur...

Bisedimet Shqipëri-Greqi, Lubonja: Ka mungesë transparence

Analisti Fatos Lubonja ka folur për bisedimet e fundit mes Shqipërisë dhe Greqisë, në përpjekje për t’i dhënë zgjidhje problemeve të mbartura ndër vite....

Lubonja: “Luftë bandash’, kush të kapë më parë Prokurorinë

Në një kohë kur kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati pas një muaj, debati që ka ‘mbërthyer’ kampet politike është fakti se kush do...

Fatos Lubonja: Ja pse hesht Saimir Tahiri

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje direkte me Skype për News24, teksa komentoi situatën politike në vend, ka zbuluar se cila mund të jetë...

Fatos Lubonja: Kreun e SHISH mund ta kenë kërcënuar bandat

Analisti i njohur, Fatos Lubonja, i ftuar në studion e televizionit News24, ka komentuar aktualitetin politik dhe dorëheqjen e ish-kreut të SHISH-it, Visho Ajazi. Sipas...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...