E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

Lubonja: Rama ka nevojë për ultimatum nga Brukseli

Nga Fatos Lubonja / Pse të këqijat e raportit të rremë të Brukselit janë më të mëdha sesa të mirat që mund të sjellë ai...

Fatos Lubonja: Sherri në Kuvend paralajmëron shpërthimin e dhunës

Analisti Fatos Lubonja e sheh situatën e tensionuar mes opozitës dhe mazhorancës si një prelud të një situatë konfliktuale dhe shpërthyese, ose më e...

Lubonja: Mosbindja civile, shkalla e fundit para një revolte si në...

Fatos Lubonja deklaroi se mosbinjda civile është pjesë e demokracisë. Për të, kjo mosbindje vlen për të shpëtuar fëmijët dhe jo për të sjellë...

Të gjithë jemi kuksianë, përgjigje dhunës fashistoide të regjimit

Nga Fatos LUBONJA Çfarë duhet të bëjnë njerëzit kur shohin një kryeministër që, pasi u ka marrë votën duke premtuar ulje të taksave dhe përmirësim...

Lubonja: Po arrijmë pikën që të mallkojmë Ramiz Alinë, që na...

Fatos Lubonja ka komentuar rastin e tjetërsimit të pronave në Lezhë, duke thënë se nuk është vetëm kjo zonë, por në të gjithë Shqipërinë...

Lubonja: Banditë që duhen nxjerrë zvarrë nga zyrat

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot në studion e News24 në rubrikën “Opinion” projektin e teatrit të ri kombëtar që do të zëvendësojë aktualin....

Lubonja tregon fillimin e korrupsionit të Ramës me “kioskën e Xhatit”...

Sot kanë marrë emrin pompoz PPP, Partneritet Publik Privat, por shpikjet e Ramës për të bërë para kanë qenë që në fillesat e tij,...

Burgosja e ish-zyrtarëve/ Lubonja: Një fasadë për ndërkombëtarët, presion ndaj opozitës,...

Për analistin Fatos Lubonja, arrestimet e disa ish zyrtareve te ARRSH ditet e fundit, po behet me qellim qe t’i hidhet sy nderkombetareve dhe...

Mustafa Nano: Nëse Prokuroria arreston vetëm zyrtarë të LSI, kjo është...

Pas analistit Fatos Lubonja, edhe publicisti Mustafa Nano i sheh me dyshime arrestimet e fundit të prokurorisë, konkretisht ndalimin e ish-drejtorit të Rrugëve, Dashamir...

Fatos Lubonja: Prokuroria është e kalbur, po arreston vetëm opozitarë

Arrestimi i kreut të LSI-së në Elbasan nga Prokuroria nuk është kritikuar vetëm nga opozita, por edhe nga shoqëria civile. Analisti Fatos Lubonja tha...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...