E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

Lubonja: Një këshilltar që për 5 vite nuk sheh lidhjet e...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. I ftuar në rubrikën “Opinion” në...

Dosja “Vol-Vo 4”, Fatos Lubonja: Dua të di se kush është...

Fatos Lubonja ka komentuar mega-operacionin e shtrirë në 12 qarqe të vendit që solli arrestimin e 34 personave, mes tyre edhe dy ish-deputetë të...

Lubonja: Paketa anti-shpifje, qesharake dhe e rrezikshme, variant i enverizmit

Gazetari dhe opinionisti, Fatos Lubonja, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka theksuar se “Ligji i Teatrit” është një skandal, i cili...

Lubonja: Rama, kukull e oligarkëve

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar nismën e ndërmarrë nga Partia Demokratike për “Çlirimin e Ekonomisë” nga krimi. Sipas Lubonjës, kjo lëvizje i duket pozitive, pasi...

“Të Paekspozuarit”, së shpejti në televizionin “News 24”

“Të Paekspozuarit”, një nga emisionet më të ndjekura në median televizive shqiptare rikthehet në televizionin "News 24". Emisioni i drejtuar nga gazetari Ylli Rakipi...

Lubonja-Ramës: Kësaj i thonë të të vrasin natën e të qajnë...

Analisti Fatos Lubonja, ka reaguar pas qëndrimit të kryeministrit Edi Rama ndaj sulmit ndaj gazetares Klodiana Lala. Në një shkrim për gazetën ''Panorama'', Lubonja...

Lubonja: Ligji i Teatrit, metodë e Ramës për të vjedhur pronën...

Analisti Fatos Lubonja i ftuar sot në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli për kthimin e ligjit për Teatrin në Kuvend...

Lubonja: Hahn ose vjen nga një planet tjetër, ose është i...

Deklaratat e komisionerit të BE për Zgjerimin, Johanes Hahn, i cili e cilësoi si të suksesshme reformën në drejtësi, refuzoi të takonte opozitën dhe...

Ligji për Teatrin, Fatos Lubonja: Antikushtetues, duhet të bëhet rezistencë

Analisti Fatos Lubonja thotë se duhet të bëhet rezistencë për çështjen e Teatrit Kombëtar. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, ai tha se tashmë pritet...

Lubonja: Ti ndalojmë këta të çmendur. Protesta si në Kukës për...

Analisti Fatos Lubonja shprehet se opinioni publik duhet të reagojë fort kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Lubonja thotë se tek Teatri po grabitet prona...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...