E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Fatmir Xhafaj

Etiketim: Fatmir Xhafaj

Ministri Xhafaj në Austri: Terrorizmi, krimi e migracioni sfidat më të...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka marrë pjesë në konferencën e përbashkët të Ministrave të Brendshëm të Ballkanit Perëndimor me BE-në, e organizuar nga...

Ministri Xhafaj: Shkarkime drejtuesve, nëse s’ka rezultate

Ekzekutimi i biznesit, Arjan Ferracaku në Shkodër dhe sulmi ndaj banesës së prindërve të gazetares Kloidana Lala ka bërë që ministri i Brendshëm, Fatmir...

Bilanci për sezonin, Xhafaj: Viti i parë pa asnjë incident nga...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka mbledhur ministrat në Radhimë të Vlorës për të bërë një rezyme të sezonit turistik 2018. Rama ishte i...

Vrasja e 8 familjarëve në Resulaj, ministri Xhafaj me urgjencë drejt...

Ngjarja e rëndë që tronditi sot Vlorën dhe jo vetëm, me një bilanc prej 8 viktimash, ka bërë që ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj...

Xhafaj inauguron pikën e Hanit të Hotit, tregon SMS-të e qytetarëve

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të pikës kufitare të Hanit të Hotit. Në ceremoni kanë marrë pjesë...

Aksidentet, Xhafaj ultimatum Policisë: Masa shtesë për sigurinë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu kanë zhvilluar një takim me strukturat e Policisë Vendore...

Xhafaj i përgjigjet Antimafies: Këtë vit do të zerohet kultivimi i...

Nga Vlora, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i ktheu përgjigje akuzave të opozitës lidhur me raportin e Antimafies italiane, duke thënë se brenda këtij...

Xhafaj: Ky vit zero kultivim të kanabisit në të gjithë vendin

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj nga qyteti i Vlorës deklaroi se për këtë qark ka nevojë për kujdes të shtuar sa i takon çështjes...

Xhafaj kërkon bashkëpunim me Londrën në luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj gjatë qëndrimit në Londër, ku mori pjesë në takimin e Ministrave të Brendshëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor, u...

Xhafaj-Gjonaj firmosin marrëveshje me Britaninë, Duncan: Luftë peshqve

Një ditë pas takimit në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit", ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka mbërritur në zyrën e ministres së Drejtësisë,...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...