Ballina Etiketimet Fatmir Mediu

Etiketim: Fatmir Mediu

Mediu në Asamblenë e OSBE: Ballkani shfaq probleme

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, në fjalën e tij në Asamblenë parlamentare të OSBE-së ka theksuar se Ballkani është një nga problemet e papërfunduara,...

Mediu takon Haradinaj: Dialogu me Serbinë të finalizohet me njohjen e...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. Mediu tha se dialogu me Serbinë duhet të...

Mediu takon Haradinajn – Ja çfarë diskutuan

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ka qenë vetë kreu i PR-së,...

Ndryshimi i kufijve, Mediu: Tirana zyrtare heshtje vrastare

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu iu është bashkuar reagimeve për deklaratën e presidentit Hashim Thaçi për ndryshimin e kufirit me Serbinë. I ftuar...

Mediu-Pritchard: Vendi pa gjykata, qeveria kontroll absolut

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, së bashku me drejtuesit e saj zhvilloj një takim me të dërguarin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, me...

Mediu: PS po kontrollon gjyqësorin, KLGJ e KLP u sabotuan në...

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu deklaroi se mazhoranca ka bërë lëvizje të qëllimshme për të lënë vendin pa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykatë të...

Mediu: Opozita të ngrejë shqiptarët në këmbë, për të sjellë shtetin...

Flet për "Koha Jonë", kreu i PR-së, Fatmir Mediu: Dialog me ndërkombëtarët, jo dialog për pazar të fëlliqur me Ramën Intervistoi: Redjon Shtylla Kuvendi mori pushimet...

Mediu kujton protestat në Poloni dhe letrën e Kryetares së Gjykatës...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu përmes një postimi në facebook ka publikuar një letër të Kryetares së Gjyaktës së Lartë të Polonisë, kur...

Raporti i DASH, Mediu: Kryeprokuror, kryegjyqtar, kryepolic është Rama

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, lidhur me klimën e biznesit për vitin 2018 (“Investment Climate Statements for 2018”) nuk e ka përfshirë Shqipërinë...

Fatmir Mediu: Mungon sistemi gjyqësor, shteti ka rënë

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, ka ngritur shqetësimin se sistemi gjyqësore në vend ka rënë, duke ju referuar situatës me Gjykatën e Lartë dhe...

EDITORIAL

Prokuroria nuk guxon të thërrasë Kryeministrin. Në opozitë, Edi Rama, humbte gjyqet. Tani i fiton!

Prokuroria e Krimeve të Rënda vendosi dje të mos fillojë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama për akuzën...

FORUM

“Të gjithë e njohim nga një Xhisielë”

Nga Danjela Bonollari - E kuptoj që inatoseni me Xhisielën. Sidomos ju vajza e gra që shembull keni...

Përse bizneset shqiptare duhet të regjistrojnë shenjat e tyre dalluese si marka tregtare?

Av. Dr. Etlon Peppo –  Në ditët e sotme, veprimtaria e biznesit është rritur dhe zgjeruar në mënyrë...