Ballina Etiketimet Fatmir Mediu

Etiketim: Fatmir Mediu

Negociatat, Fatmir Mediu: Kërkon një qëndrim kombëtar

Pas marrjes së rekomandimit nga KE për çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE, kryetari i PR-së, Fatmir Mediu është shprehur nga salla e...

Sulmi i SHBA në Siri, Mediu: Të ngrihemi ndaj atyre që…

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka reaguar pas sulmit të SHBA-së, Francës dhe Britanisë kundër Sirisë. Në një postim në facebook, Mediu shpreh...

Djegia e mandateve? Mediu: Do të ishte falimentim, Tirana duhet të...

Sot Kuvendi u përfshi nga tensioni dhe dhuna, pasi deputetët e opozitës bllokuan foltoren duke gjuajtur me miell, vezë dhe ujë në drejtim të...

Debate te “Ligjet”/ Lobimi rus, PS: KQZ të verifikojë financimet e...

Deputeti i PS Alket Hyseni ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të thellojë verifikimin e financimeve të huaja dhe kontratave që janë bërë...

Mediu në Baku: Projekti TAP, investim me rëndësi të madhe

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, është bashkuar në Konferencën për bashkëpunim të vendeve të Pref’s bora në Rrugën e Mendafshit të zhvilluar në Baku...

Mediu: Rama të shmang deklaratat që nxisin praninë Ruse në dialogun...

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu duke folur sot në Kuvend në lidhje me ligjin e vettingut, është shprehur se ‘policia është nën ndikimin...

Mediu në SHBA, takime me senatorë e kongresmenë/Stabiliteti lidhet me luftën...

Kreu republikan Fatmir Mediu, i cili është pjesëmarrës i rregullt takimeve vjetore “Mëngjesit të Lutjeve”, po zhvillon këto ditë një vizitë disa ditore në...

Protesta, Mediu: Duhet të kapitalizohet, qytetarët kërkojnë ndryshim…

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu tha se protesta e 27 janarit ishte një zgjim i ndërgjegjes qyetare, një pjesëmarrje e jashtëzakonshme që tregoi...

Fatmir Mediu: Nuk ja shesim shpirtin Ramës. Qeveri e mallkuar

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se sot në shesh kanë dalë qytetarët më të përgjegjshëm për vendin që nuk tremben dhe nuk...

Mblidhet Asambleja e PR, Mediu: Ejani në protestë, ta tundim nga...

Është mbledhur paraditen e sotme Asambleja Kombëtare e Partisë Republikane. Gjatë fjalës së tij, kreu i PR-së Fatmir Mediu u ka bërë thirrje qytetarëve...

EDITORIAL

Dyfytyrësia e PS-së për ish-ministrin Sajmir Tahiri

Dje ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u shfaq jo vetëm në sallën e parlamentit për të bërë...

FORUM

“Peshqit kundër kuksianëve, Ramës i duket vetja si Poseidoni”

Nga Luçiano Boçi Peshqit kundër kuksianëve - Piktura kundër fotos. Kjo është fabula e turpit e seancës së...

‘Bishti i çadrës’ prapë sot në Shkodër

  Nga Frrok Çupi /Në Shkodër, me ‘bishtin e çadrës’ u tërhoq zvarrë monumenti i Stalinit, u përqesh...