E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Fatmir Limaj

Etiketim: Fatmir Limaj

Dogana/ Limaj: Ne ju kemi hapur dritaret, mos punoni me monopole

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, iu bëri thirrje bizneseve shqiptarë që mos të punojnë me monopole, por të hapin dritaret. Në një lidhje telefonike për...

Rama: Limaj emërohet koordinator kombëtar i dy qeverive

Përmes një postimi në Twitter, Kryeministri Edi Rama, ka postuar foto me Fatmir Limajn, ku ka dhënë lajmin se Limaj është i sapozgjedhur Koordinator...

Fatmir Limaj: Të rinjtë nuk duan të punojnë, ka mjaft vende...

Kosova dhe Shqipëria kanë shifra të larta të papunësisë, e megjithatë politikanët e dy vendeve vijojnë të shprehen se ka punë por njerëzit nuk...

“Thaçi i ka tejkaluar kompetencat pas deklaratave për kufirin”

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj i ka cilësuar tejkalim të kompetencave deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për çështjen e kufirii. Dikur bashkëpunëtori më i afërt...

Kufijtë, delegacioni nga Kosova takim me ish-presidentin Mejdani

Ish-presidenti Rexhep Mejdani priti në një takim kryetarin e Kuvendit të Kosovës z. Kadri Veseli dhe zëvendës kryeministrat Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi. Gjatë takimit...

Kufijtë, Sali Berisha pret Kadri Veselin e Fatmir Limajn

Pas Albin Kurtit, ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot kreun e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli si dhe kreun e NISMA-s Fatmir Limaj. Ndonëse Presidenti...

Negociatat me Serbinë, Limaj: Jam i gatshëm t’ia dorëzoj opozitës

Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj, i cili së fundi është propozuar nga Qeveria si kryesues i ekipit negociator në dialogun me Serbinë, ka thënë...

Zv.Kryeministri i Kosovës, në një qëndrim me Presidentin Meta për taksën...

Zv.Kryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj zhvilloi sot një takim me kreun e shtetit shqiptar, Ilir Meta. Në një koment në Facebokk, Limaj zbardh detaje...

Fatmir Limaj: Tri arsyet për ta votuar demarkacionin

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ka deklaruar se pret që në seancën e nesërme të ratifikohet Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi. Ai tha tri...

Limaj i garanton Ramush Haradinajt se do të jenë bashkë deri...

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se ai dhe partia e tij do ta mbështesin kandidatin e koalicionit PDK-AAK-Nisma, për kryeministër,...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...