E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Fasone

Etiketim: fasone

200 mln euro nga fasonet – Rritje me 35% krahasuar me...

Sektori i fasoneve i ka sjellë ekonomisë shqiptare 200 milionë euro në gjysmën e parë të këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka e...

Biznesi ‘skllavërues’ i fasonëve drejt falimentimit

Fabrikat e tekstileve dhe këpucëve po përballen me një hendek të fuqisë punëtore. Numri i kontratave të reja po rritet, por gjetja e punonjësve...

Durrës – Punëtoret e rrobaqepësisë padisin pronarin italian: S’i dha pagën...

Gjashtë punonjëse të një rrobaqepësie kanë denoncuar në polici pronarin e firmës pasi nuk i pa paguar për 4 muaj dhe nuk i ka...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...