E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Fasone

Etiketim: fasone

200 mln euro nga fasonet – Rritje me 35% krahasuar me...

Sektori i fasoneve i ka sjellë ekonomisë shqiptare 200 milionë euro në gjysmën e parë të këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka e...

Biznesi ‘skllavërues’ i fasonëve drejt falimentimit

Fabrikat e tekstileve dhe këpucëve po përballen me një hendek të fuqisë punëtore. Numri i kontratave të reja po rritet, por gjetja e punonjësve...

Durrës – Punëtoret e rrobaqepësisë padisin pronarin italian: S’i dha pagën...

Gjashtë punonjëse të një rrobaqepësie kanë denoncuar në polici pronarin e firmës pasi nuk i pa paguar për 4 muaj dhe nuk i ka...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...