E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Familjaret

Etiketim: familjaret

15 vjet nga tragjedia e 9 janarit, familjarët: Fëmijët na i...

15 vjet pas tragjedisë se 9 janarit, ku humbën jetën 28 persona, familjarët e viktimave bënë homazhe në qytetin bregdetar të Vlorës. Në kërkim të...

Familjarët gjejnë të vetëvarur 45-vjeçarin

Familjarët e një 45-vjeçari janë gjendur të tronditur kur kanë gjetur të afërmin e tyre, të vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fier i Ri,...

Familjarët gjejnë të mbytur në pus një djalë të ri në...

Një djalë i ri është gjetur i mbytur në pus nga familjarët. Ngjarja e rëndë është shënuar gjatë kësaj të shtune, ku viktima është...

Vendimi për grupin e Lazaratit – Familjarët godasin dhe shajnë gazetarët,...

Vendimi për grupin e Lazaratit, tension në gjykatë, familjarët godasin dhe shajnë gazetarët, policia nuk ndërhyn. Apeli i Krimeve të Rënda ka lënë në fuqi...

Zhduken dy burra në Tiranë, familjarët japin alarmin në Polici

Dy burra janë zhdukur nga banesat e tyre në Tiranë. Alarmin për zhdukjen, e kanë dhënë vëllezërit  e tyre. Nga ana e saj Policia sqaron...

10-vjeçari vrau vëllanë e tij 13-vjeçar, familjarët: Djali në gjendje të...

Pas vrasjes me thikë të 13-vjeçarit nga vëllai i tij 10-vjeçar me inicialet GJ.V, në familjen Fevizi është pllakosur dhimbja. Report TV ka shkuar pranë familjes...

“Plagosja në Mat”, familjarët: E gjetëm të mbuluar në gjak

Pas plagosjes së Gjovalin Ricës pak orë më parë, djali i Xhaxhait, Sander Rica, ka treguar momentin kur e ka parë të plagosur në...

Shpenzimet për arsimin më të ulëtat në Europë, familjarët zbrazin xhepat...

Vitin e kaluar, sektori i arsimit u financua në 3.1% të PBB, teksa pritet që financimi të jetë po në këtë nivel edhe këtë...

VIDEO/ Masakra, familjarët: Trupat po vijnë erë, na sillni frigoriferë

Njëri prej të afërmve të viktimave të Selenicës i ka bërë apel shtetit që të sigurojnë arkivole me kushte frigoriferike. Për ceremoninë e varrimit të...

Zhduket 14-vjeçarja në Tiranë, familjarët i drejtohen policisë të alarmuar

Një adoleshente nga Tirana rezulton e zhdukur. Bëhet fjalë për 14-vjeçaren me inicialet E.H. e cila është larguar nga banesa një ditë më parë. Denoncimin në...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...