E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Familja shqiptare

Etiketim: familja shqiptare

Rrezikuan dëbimin, sot familja shqiptare shembull e integrimit

Ai dëshiron që në të ardhmen të bëhet një inxhinier i suksesshëm. I riu ka qenë gjithmonë një nxënës i shkëlqyer Samuel Lekaj luftoi që...

Babai me tumor në tru, historia e dhimbshme e familjes shqiptare...

Proteste masive dhe 28 mije firma te mbledhura per te kundershtuar debimin e familjes shqiptare nga Gjermania. Grupi breakdance i “Knochenbrecher Crew” nga Reinickendorfi,...

“Dy karrige bosh, ktheni fëmijët”, francezët protestojnë kundër dëbimit të familjes...

Rasti i familjes shqiptare Toçilla, e dëbuar nga Franca në fund të gushtit të këtij viti është rikthyer sërish në vëmendje të opinionit francez. Fëmijët...

Tragjike/ Aksidentohet rëndë familja shqiptare në Kanada, vdesin babë e bir

Një familje shqiptare në Kanada është aksidentuar në mënyrë tragjike, ku babë e bir humbën jetën, ndërsa kanë mbetur të plagosur gruaja dhe vajza. Ngjarja...

Xhiro e madhe droge, arrestohet familja shqiptare dhe dhëndri rumun

Një shqiptare 40-vjeçare, djali i saj 23 vjeçar dhe dhëndri 28-vjeçar janë arrestuar nga policia e Lucas në Itali për shitje droge, mes klientëve...

Francë/ Familja shqiptare pranë dëbimit, djali i tyre bën diçka të...

Të shumta janë familjet shqiptare të cilat kanë shkuar në Francë për të kërkuar azil dhe  për një jetë më të mirë. Por, shpesh...

VIDEO/ Momenti prekës: Gjermanët i japin lamtumirën me lot familjes shqiptare...

Skena është shumë prekëse. Përveç fëmijëve shqiptarë kjo ngjarje ka përlotur edhe disa fëmijë gjermanë që kishin dalë për tu dhënë lamtumirën atyre. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=6Gada2_RESw] Televizioni...

VIDEO/ Familja shqiptare dëbohet nga vendi, gjermanët e përcjellin mes lotëve

Është mbrëmja e së hënës (13 gusht 2017). Disa policë kanë mbërritur në Kirchbarkau, distrikt në Schlesëig-Holstein të Gjermanisë. Duan të marrin një familje shqiptare...

Familja shqiptare përfshihet në një aksident të frikshëm në Itali, dy...

ITALI- Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident të rëndë pasditen e djeshme në autostradën e Villafallettos në Saluzo. Apo udhëtonin me makinën e...

Familja shqiptare i shpëton mrekullisht sulmit me kamion në Suedi

Suedia u trondit këtë të premte nga një ngjarje e rëndë, pasi një kamion i tonazhit të rëndë përplasi disa këmbësorë duke lënë 5...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...

Turma në protestë mund të kthehej në uragan, pse Basha nuk duhet të bëjë bllof me djegien e mandatave

Nga Agron Gjekmarkaj- Të shtunën, më seriozët ishin qytetarët shqiptarë! Ata dolën të shumtë si kurrë më parë...