E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Fakte

Etiketim: fakte

E drejta e azilit në BE: Faktet më të rëndësishme

Politika për dhënien e azilit është një nga temat më të diskutueshme nga partitë në parlamentin gjerman, Bundestag. Sa refugjatë lejohen të hyjnë kur...

Shifrat dhe faktet më interesante nga historia e Botërorëve

Njihuni me disa nga shifrat dhe faktet nga veprimtaria më e rëndësishme e futbollit, e cila gjatë kësaj vere do të zhvillohet në Rusi....

Tension në komision, deputetët e PS ikin. PD kërkon…(VIDEO)

Partia Demokratike për disa javë ishte në bojkot ndaj punimeve të Komisioneve Parlamentare, por duket se strategjia ka ndryshuar. Të gjithë deputetët e PD-së...

50 fakte nga jeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut

Cila ka qenë jeta dhe veprimtaria e tij? Përse Skënderbeu u shndërrua në pikën referuese të shqiptarëve gjatë Rilindjes dhe përse edhe sot ai...

6 fakte që çdo person i varur pas kafes duhet të...

Kafja juaj është më shumë se sa një zgjim i mëngjesit. Më poshtë do të gjeni 6 fakte surprizuese që çdo person i varur...

6 këshilla para vakteve për të mos shtuar peshë

Nëse keni plane për të darkuar jashtë mund të jetë e vështirë për ju që të qëndroni në rrugën e duhur me kaq shumë...

Fakte pikante rreth stafit të shërbimit në Shtëpinë e Bardhë

Libri “The Residence” i autores Kate Anderson Brower, është një portretizim i shërbëtorëve, hidraulikëve, dhe shefave të kuzhinës të cilët udhëheqin punët e Shtëpisë...

Berisha rrëfen 3 vendet që kanë aeroport droge

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë, ish-Kryeministri Sali Berisha, vec debatit për Kaskadën e Drinit, deklaroi se vetëm 3 vende në botë kanë aeroport droge:...

Studimi i ri, hëna shkakton tërmete!

Bota është nën kërcënimin e vazhdueshëm të tërmete. E fundit në Itali por dhe në Maqedoni, ka shkaktuar një pyetje, a shkakton hëna tërmete? Një...

Michael Jackson është gjallë? (VIDEO)

Miachel Jackson u gjet pa jetë në banesën e tij në Los Angeles në vitin 2009. Ai ishte 48-vjeç dhe dhe ishte një humbje e...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...