E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

Paralajmërimi i frikshëm që po qarkullon në Facebook

Një mesazh që po qarkullon së fundmi në Facebook paralajmëron përdoruesit se të dhënat e tyre dhe mesazhet private do të bëhen publike. Por, ashtu...

Facebook po punon për krijimin e një monedhe dixhitale

Në fillim të vitit Facebook vendosi të mos lejonte reklamimin e kriptomonedhave në platformë sepse sipas rrjetit social përmbanin praktika mashtrimi dhe manipulimi të...

A ju përgjon Facebook? – 23 vjeçarja thotë se po dhe...

Një grua pretendon se ka dëshmi se Facebook po spiunonte bisedat e saj përmes telefonit të saj celular. Adelaide Bracey, 23 vjeç, zbuloi disa reklama...

“Mos bini në dashuri në Facebook”

Një indian është liruar nga burgu këtë pasi u burgos për 6 vite se ra në dashuri në Facebok. Ndërsa ndau të premten (21 dhjetor)...

NYT: Facebook ka ndarë me partnerët mesazhe private të përdoruesve

Facebook-u u ka dhënë disa kompanive çasje më të gjerë në të dhënat personale të përdoruesve sesa ishte raportuar më parë, duke i lejuar...

Facebook bllokon për 24 orë djalin e kryeministrit izraelit

Djali i kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka akuzuar Facebook, se e ka bllokuar për 24 orë. Bllokimi mendohet të ketë ndodhur për shkak të...

Arsyet pse duhet ta fshini menjëherë Facebook-un

E fshiva Facebook pak javë më parë, por filloi të më frikësonte Marsin e vitit të kaluar. Unë dhe një mik i imi takuam rastësisht...

A ju përgjon Facebook? 23 vjeçarja thotë se po dhe ka...

Një grua pretendon se ka dëshmi se Facebook po spiunonte bisedat e saj përmes telefonit të saj celular. Adelaide Bracey, 23 vjeç, zbuloi disa reklama...

Alarm në zyrat e Facebook

Zyrat qëndrore të Facebook në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë evakuuar pas një alarmi për kërcënim. Një telefonatë anonime njoftoi për një...

Dje i quajti “ngelësa”, sot “studentë”/ Gabimet e Ramës në live-in...

Në ditën e tretë të protestës studentore, kryeministri Rama ka dalë “live” në Facebook, i rehatuar në karrigen e pushteti nga zyra e tij,...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...