E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

25% e përdoruesve heqin aplikacionin Facebook

Një e katërta e përdoruesve të rrjetit social Facebook ka hequr këtë aplikacion nga celulari. Kjo përqindje shkon në 44 mes të rinjve, një fenomen...

Një në katër amerikan, fshin aplikacionin e Facebook

Një në katër amerikan ka fshirë aplikacionin e Facebook nga smartfonët e tyre. 54 % kanë deklaruar se kanë modifikuar vendosjet mbi privacinë 12 muaj...

Facebook sfidon fuqishëm Youtube

Kompania Facebook ka vendosur të sfidojë fuqishëm kanalin Youtube për të marrë sërish përdoruesit që humbi nga skandali i publikimit së të dhënave. Sot, rrjeti...

Facebook ka një lajm të mirë për të gjithë përdoruesit

Facebook njoftoi sot se do të shpërndajë në të gjithë botën shërbimin e tij të videove për orët inteligjente, që është prej më shumë...

Facebook mbyll llogaritë e ushtrisë së Mjanmar me 12 milionë ndjekës

Facebook tha ditën e Hëne se kishte përjashtuar nga rrjeti social disa zyrtarë të lartë të ushtrisë së Mjanmar për të parandaluar keqinformimin dhe...

Facebook jep më tepër detaje për administrimin e “Faqes”

Gjigandi i rrjeteve sociale Facebook ka filluar të japë më shumë informacione rreth faqeve dhe vendeve ku ato menaxhohen nën seksionin Info dhe Reklama...

Facebook dhe Twitter fshijnë llogaritë që lidhen me fushatat e Rusisë...

Facebook dhe Twitter thonë se kanë pezulluar apo fshirë llogaritë që kanë të bëjnë me sjelljen jo autentike apo manipuluese të Iranit dhe Rusisë. Më...

Ritvan Zykaj live nga qelia?

Redjon Shtylla Në Resulaj të Selenicës, 8 pjesëtarë të një familje u shuan nga dora e 24-vjeçarit, Ritvan Zykaj. Një masakër që nuk është parë...

Ridvan Zykaj, nga vjedhës pulash tek profili në Facebook

Ridvan Zykaj tani njihet si personi që kreu masakrën më të rëndë të ndodhur në dekadat e fundit. Familja e shuar prej dorës së...

“Futini plumbin, vareni”, komentet mbyllin profilin i tij në FB (FOTO...

Pas masakrës me 8 të vrarë në Resulaj të Selenicës, qindra komente kanë vërshuar në rrjetin social të autorit. ''Dënim me vdekje'', kërkojnë komentuesit...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...