E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Evazion fiskal

Etiketim: evazion fiskal

“Dështon operacioni” i mashtrimit me TVSH – Lirohen 9 nga 12...

Gjykata ka liruar 9 nga 12 të arrestuarit për mashtrimin me skemën e TVSH, të cilët akuzohen për evazion fiskal me vlerë 18 miliardë lekë...

Aktorja më e paguar gjobitet miliona dollarë për evazion fiskal

Aktorja kineze Fan Bingbing është gjobitur me qindra milionë juanë për evazion fiskal dhe vepra të tjera, thanë autoritetet të mërkurën. Njoftimi vjen gati tre...

PD: Ministria e Arsimit, evazion fiskal me sigurimet e mësuesve

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boçi ka denoncuar sot Ministrinë e Arsimit, se nëpërmjet Drejtorive Arsimore Rajonale, po konsumon veprën e evazionit fiskal, duke...

Shakira ”dënohet me dy vite burg”, ja akuza për yllin botëror

Miliona euro evazion fiskal në katër vite. Këtë radhë, ajo që nuk ka paguar atë që i detyrohet arkave të Madridit, është këngëtarja kolumbiane...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...